Miejski radny chce utworzenia „Galerii Sław” na lodowisku Satelita przy Spodku. Radny miejski Krzysztof Pieczyński zaproponował władzom miasta, by w budynku lodowiska „Satelita” przy Spodku powstała „Galeria Sław” katowickiego hokeja. Byłoby to ich upamiętnienie, które powstałoby w momencie, gdy po 15 latach katowiczanie znów zagrają o medal Mistrzostw Polski.

Swoją propozycję radny Pieczyński przedstawił prezydentowi Krupie w interpelacj iż 6 marca br. Chodzi o utworzenie „Galerii Sław” w momencie, gdy Klub Hokejowy GKS Katowice znów zaczyna liczyć się polskim hokeju i po 15 latach przerwy zagra o medal Mistrzostw Polski. Radny wskazał, że spotkania zostaną rozegrane w hali „Satelita” przy Spodku. Byłby to dobry moment na wykonanie takiej galerii.

Reklama

– Z obecnych sukcesów bardzo cieszą się weterani katowickiego hokeja, którzy w latach 50, 60 i 70-tych zdobywali z Górnikiem Katowice i GKS-em Katowice Mistrzostwa Polski. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o utworzenie (przy współpracy Wydziału Promocji UM i KH GKS Katowice) na lodowisku przy Spodku „Galerii Sław”, w formie podwieszenia flag bądź koszulek z nazwiskami najwybitniejszych zawodników w historii GKS-u Katowice. Forma upamiętnienia byłych zawodników w taki sposób jest bardzo popularna na światowych arenach sportowych. Tym samym proszę o uhonorowanie zawodników takich jak: Andrzej Fonfara, Karol Fonfara, Kazimierz Małysiak, Hubert Sitko, Maksymilian Lebek, Sylwester Wilczek, Andrzej Tkacz, Stanisław Gawliczek, Stefan Dziadkiewicz, Henryk Reguła. Dodatkowo proponuję zaprosić żyjących hokeistów z tego grona na uroczyste odsłonięcie powyższej galerii przed jednym z meczów o medale Mistrzostw Polski sezonu 2017/2018 – napisał radny Krzysztof Pieczyński.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic. Radny przekazał też wstępny projekt graficzny koszulek, które mogłyby zostać podwieszone w hali „Satelita”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.