Kolejne miliony płyną z miasta do GieKSy. Sporo pójdzie też na Spodek. Katowiccy radni będą na najbliższej sesji Rady Miasta głosować nad zmianami w budżecie na 2018 rok. Największą zmianą jest prawie 5 mln zł, które trafi do spółki GKS GieKSa Katowice.

W projekcie zmian w budżecie widnieje zapis o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki GKS GieKSa Katowice o 4,8 mln zł. Od września zeszłego roku głównym sponsorem GKS-u Katowice jest spółka należąca do miasta Katowice, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Reklama

W projekcie zmian w budżecie widnieje także wydatek 50 tys. zł na „rozbudowę monitoringu wizyjnego na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej”.

Wśród zmian w budżecie jest także 800 tys. zł na „modernizacje sprzętu nagłaśniającego na lodowisku Spodek” oraz 541 tys. zł na „wykonanie monitoringu na lodowisku Spodek”. Spodkiem i MCK zarządza prywatna firma PTWP Event Center.

Tutaj warto przypomnieć, że PTWP Event Center płaci miastu rocznie z tytułu koncesji na zarządzanie obiektami ponad 1,5 mln złotych (netto). Miasto natomiast dopłaca do infrastruktury samego Spodka 5 mln złotych (netto).

 

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Czas wybrać nowe władze miasta. Dość marnowania pieniędzy na kibolstwo.
    Czas będę śledził listę głosowań. A jeżeli znowu wygrają ci sami, to czas wyjechać z tego miasta.
    Niedługo w mieście zostanie sama patola. 🙂

  2. To już innych klubów sportowych w Katowicach nie mamy niż tylko gieksa? Prawie milion na modernizację nagłośnienia to chyba jakieś zarty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.