Wizualizacja Mieszkania Plus fot. 22Architekci

W ramach programu „Mieszkanie Plus” powstanie „Nowy Nikiszowiec”. W Dziale Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej w Nikiszowcu odbędzie się spotkanie na temat planowanego osiedla „Nowy Nikiszowiec”, które ma zostać wybudowane z rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Wydarzenie jest organizowanie wspólnie przez muzeum i Stowarzyszenie „Razem dla Nikiszowca”. W spotkaniu udział wezmą autorzy projektu osiedla.

Spotkanie w ramach projektu „Przystanek Nikiszowiec” odbędzie się w najbliższą środę (14 marca) o godz. 17.00 w budynku filii Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4 w Nikiszowcu. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja inwestycji przez autorów projektu oraz omówienie wstępnych zasad wynajmu mieszkań.

W ramach programu Mieszkanie Plus w rejonie ul. Górniczego Dorobku ma powstać 500 mieszkań.

Reklama

– Mieszkanie Plus to rozwiązanie atrakcyjne dla obecnych i przyszłych mieszkańców naszego miasta, dla młodych ludzi, dla rodzin. Program będzie impulsem dla osób, które już wybrały Katowice jako miejsce pracy – by tutaj także zamieszkały, założyły rodziny, wychowywały dzieci – podkreślał Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Generalnym wykonawcą mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku jest firma IDS-BUD S.A, wybrana w otwartym postępowaniu. Mieszkania mają być gotowe w ciągu 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. Łączna wartość kontraktu przekracza 100 mln zł brutto.

– Projekt osiedla przy ul. Górniczego Dorobku nawiązuje do oryginalnego założenia, jakim jest Osiedle Nikiszowiec – powiedział Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości. – Powstanie zabudowa o tradycyjnej formie kwartałowej z obszernymi, obsadzonymi zielenią wewnętrznymi dziedzińcami. Projekt harmonijnie wpisuje się w śląską architekturę, tworząc estetyczne, funkcjonalne i przyjazne dla rodzin miejsce – dodaje.

Nowy Nikiszowiec mają tworzyć czterokondygnacyjne budynki o ceglanym kolorze. W sumie pomieszczą ponad 500 mieszkań o średniej powierzchni około 60 m kw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.