Skwer im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Tychach / fot. M. Kasperczyk

Potrzeba tylko nieco ponad 20 minut żeby dojechać z placu Marii i Lecha Kaczyńskich na skwer imienia pary prezydenckiej w Tychach. Skwer stał się sławny po tym, gdy pojawiła się na nim reklama sex shopu, ale nie wystarczająco sławny, bo większość mieszkańców Tychów dopiero odkrywa, że takowy skwer w ogóle istnieje w mieście.

Jak dojechać z placu pary prezydenckiej w Katowicach (oficjalnie jeszcze plac Szewczyka) na skwer Marii i Lecha Kaczyńskiego w Tychach? To bardzo proste dzięki Kolejom Śląskim. Wystarczy wsiąść do pociągu linii S4 i w Tychach wysiąść na przystanku Grota-Roweckiego. Wychodząc z peronu jesteśmy praktycznie na skwerze Marii i Lecha Kaczyńskich. Ostatnio pojawił się tam nawet napis informujący mieszkańców, że takowy skwer istnieje. A istnieje już długo – oficjalnie ponad rok, a decyzję o jego stworzeniu podjęto w połowie 2016 roku.

W przeciwieństwie do Katowic, gdzie plac jest wynikiem zarządzenia wojewody, w Tychach za jego utworzeniem głosowały wszystkie siły polityczne – a w mieście rządzi PO i Inicjatywa Tyska (zaplecze polityczne prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby). Za skwerem głosował nawet obecny przewodniczący PO w Tychach Maciej Gramatyka.

Sex shop rozreklamował skwer

Reklama sex shopu na skwerze

O skwerze, którego remont(wcześniej były tam haszcze) obecnie jest na ukończeniu w Tychach zrobiło się głośno w zeszłym roku, gdy pojawiła się na nim reklama sex shopu. Miasto mówiło, że zgodę na jej pojawienie sięwydało PKP, a PKP, że żadnej zgody nie wydawało. Reklama po pytaniach dziennikarzy szybko zniknęła i dobrze, bo stała praktycznie w centrum miasta.

Teraz w Tychach już chyba nikt nie przegapi skweru, bo pojawił się na nim przed weekendem napis. Jeden z portali sugerował, że ma się tam pojawić również pomnik, ale żadnych takich planów nie ma i nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.