Kobiety dzisiaj opanują Katowice. Dzisiaj o 12.00 na Rynku w Katowicach przed Teatrem Śląskim odbędzie się protest kobiet. To już X Śląska Manifa, tym razem pod hasłem: “Sto lat praw kobiet – chcemy całego życia!“.

W trakcie protestu kobiety chcą poruszyć kwestię dostępu do antykoncepcji, zniesienie recept na antykoncepcję awaryjną, refundacji in vitro, lepszego dostępu do badań prenatalnych, respektowania obecnej ustawy antyaborcyjnej, a w przyszłości jej liberalizacji.

Do tego poruszone zostaną sprawy systemowej pomocy ofiarom przemocy domowej i oddzielenie ich od sprawców, edukacji antydyskryminacyjnej, walki z wykluczeniem, równych zarobków, lepszego dostępu do żłobków i przedszkoli oraz świeckiego państwa.

Reklama

– Celem X Śląskiej Manify jest pokazanie jak wielka jest i była siła kobiet w Polsce. W 1918 roku, czyli 100 lat temu, Polki wywalczyły sobie możliwość głosowania i kandydowania w wyborach, ale do dzisiaj trwa walka o inne ważne prawa, w tym prawa reprodukcyjne. W trakcie marszu pokazana zostanie też historia walki polskich kobiet – od początku XX wieku do teraz – poinformował Komitet Organizacyjny Śląskiej Manify.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.