Reklama

Miasto Katowice przeznaczy pieniądze na nagrody, zakup m.in. rowerów i samochodów. Prezydent Katowic wydał zarządzenie odnośnie zmian w budżecie miasta na 2018 rok. Będą pieniądze na nagrody dla strażników miejskich, strażaków i policjantów. Kupione zostaną pojazdy dla tych służb oraz rowery. To oznacza, że w Katowicach będziemy mieli znacznie więcej rowerowych patroli.

W rozporządzeniu prezydenta na funkcjonowanie Komendy Wojewódzkie Straży Pożarnej w Katowicach przeznacza się 723 tys. zł.

W sumie miasto chce wydać 70 tys. zł na nagrody dla strażaków, 230 tys. zł na sprzęt i środki służące poprawie działań ratowniczych na terenie Katowic. 145 tys. przeznaczono na zakup dużego 3,5 tonowego pojazdu do przewozu sprzętu i materiałów przeciwpowodziowych oraz do działań w trakcie kolizji. Miasto też zamierza przeznaczyć 100 tys. zł na zakup paliwa do działań ratowniczych.

W stosunku do Straży Miejskiej zaplanowano 303 tys. zł.

37 tys. zł ma zostać przeznaczone do działania profilaktyczne. Na zakup rowerów przeznaczono 6 tys. zł (obecnie straż ma na stanie 4, chce jeszcze kupić 6).  W sumie na nagrody przeznaczono 45 tys. zł. 210 tys. zł ma kosztować zakup samochodów patrolowo-interwencyjnych.

Na Ochotnicze Straże Pożarne przeznaczono 124 tys. zł. W tym na szkolenia 20 tys. zł, zawody pożarnicze OSP 15 tys. zł, doposażenie OSP (mundury, sprzęt) 25 tys. zł. Na naprawę i remont sprzętu przeznacza się 30 tys. zł i 34 tys. zł na nagrody dla strażaków z OPS.

Natomiast ponad 643 tys. zł przeznaczono na katowicką policję.

200 tys. zł wydane zostanie na zwiększoną liczbę patroli, 12 tys. zł na zakup zestawów rowerowych dla Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W sumie 45 tys. zł na nagrody dla policjantów. Miasto dołoży też 312 tys. zł do zakupu oznakowanego radiowozu (Toyota Hybryda) oraz samochodów nieoznakowanych w związku ze szczytem klimatycznym. Natomiast 44 tys. zł mają kosztować mierniki laserowe na potrzeby katowickiej drogówki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.