Kilometry Dobry / fot. Facebook/Kilometry Dobra

W Katowicach dla odmiany życia dzieci i młodzieży w kilometrach mierzą dobro. W Katowicach ruszyła akcja Kilometry Dobra, której celem jest wsparcie organizacji pozarządowych. W naszym mieście akcja potrwa do 3 czerwca i beneficjentem pomocy będzie Dom Aniołów Stróżów. Pełna nazwa akcji to „Katowickie Kilometry Dobra.DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży”. 

Uczestnicy kampanii pozyskują Darczyńców poprzez akcje w swoich miastach – koncerty, wystawy, zbiórki do puszek, przelewy internetowe, darowizny od przedsiębiorców, firm, osób indywidualnych, działalność crowdfundingową w Internecie, aukcje, sprzedaż gadżetów, reklamę i wiele innych – często zaskakujących pomysłów. Kilka dni przed finałem zebrane pieniądze zamieniane są na złotówki i układane w ciągi monet.

– To świetny pomysł. Symboliczne pokazanie, że dobro można zmierzyć. Z radością włączyliśmy się do akcji, która podobnie jak nasza świąteczna akcja USKRZYDLAMY, daje szansę integracji wokół pomagania. Istotne jest też to, że nie jest to jednorazowa kampania. Jest czas by zrobić wiele dobrych wydarzeń wokół tego – podkreśla Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach, które od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic. Organizacja jest jedną z ponad 40-tu, które znalazły się w koalicji tegorocznej kampanii.

Reklama

– „Kilometry Dobra” są inicjatywą, która szczególnie zasługuje na wsparcie. Przede wszystkim ze względu na szlachetny cel, ale również dlatego, że znakomicie wpisuje się w ideę budowania społeczeństwa obywatelskiego, którego istotą jest także wzajemna pomoc. Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców i katowickie firmy do zaangażowania się w ten wspaniały projekt – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Na uwagę zasługuje fakt, że w Katowicach środki zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, które prężnie działa na rzecz osób, w szczególności dzieci, wykluczonych społecznie m.in. przez biedę. Za to duże zaangażowanie w pracy na rzecz naszych mieszkańców chcę dziś szczególnie podziękować Monice Bajce, prezes Stowarzyszenia – dodaje prezydent.

Kilometry Dobra to stworzona przez Polski Instytutu Filantropii kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów5 edycja Kampanii potrwa do 3 czerwca 2018 roku. W tym czasie pieniądze będą pozyskiwane na wiele sposobów. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale. Rekord wcześniej należał do Amerykanów i Filipińczyków, teraz należy do Austriaków. Organizacje partnerskie każdego kraju układają Kilometry Dobra wspólnie, udowadniając, że działając razem można osiągnąć więcej. Jeśli ułożą co najmniej 75 km staną się rekordzistami.

Katowicki finał kampanii odbędzie się 3 czerwca na katowickim Rynku. Do tego czasu organizatorzy zaplanowali całą masę innych wydarzeń.

Aby wesprzeć akcję wejdź na stronę kilometrydobra.pl, wybierz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach i wpłać darowiznę – swoje metry dobra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.