Wizualizacja parkingu w Parku Śląskim / fot. Park Śląski
Reklama

W sobotę 24 lutego o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie „Nie dla wycinek w Parku Śląskim!”. Spotkanie organizuje m.in. Rada Jednostki Pomocniczej „Dąb”. Park Śląski ogłosił przetarg na budowę parkingu w rejonie ulicy Agnieszki, wcześniej miało tam powstać 5 tys. miejsc postojowych, powstanie 300.

To m.in. niezadowolenie spowodowane tą inwestycją będą omawiać mieszkańcy Katowic w sobotę.

Reklama

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy Dąb (i nie tylko) w najbliższą sobotę 24 lutego br. o godz. 10.00 na spotkanie poświęcone „Nie dla wycinek w Parku Śląskim!”.
Spotykamy się na Alei J. Ziętka w Parku Śląskim przy ulicy Złotej (Lokalizacja koło Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – stacji kolejki Elka od strony dzielnicy Dąb) – napisali na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

– To będzie spotkanie informacyjne. Chcemy pokazać co się nam nie podoba. Nie chodzi tylko o budowę parkingu, ale także plany poszerzenia wesołego miasteczka – powiedział w rozmowie z nami przewodniczący zarządu RJP Dąb Grzegorz Łagódka.

Park Śląski odwiedza rocznie około 3 mln osób. To akurat fakt, że miejsc parkingowych brakuje, a odwiedzających pewnie będzie przybywać. Dlatego planowano 5 tys. miejsc parkingowych na terenach zielonych w rejonie ulicy Agnieszki. Wiadomo, że tereny po dawnych ogródkach działkowych nie będą tak obciążone jak pierwotnie planowano. Obecnie realizowane będzie 300 miejsc postojowych i drogi dojazdowe.

– Tereny wstępnie planowane pod miejsca parkingowe przy ul. Agnieszki są pozostałościami po dawnych tzw. ogródkach rekreacyjnych i na dzisiaj są obszarem, który trudno zakwalifikować jako miejsce rekreacyjne – wyjaśniał nam Łukasz Buszman, rzecznik Parku Śląskiego.

Oferty w przetargu na budowę parkingu można składać do 27 lutego. Park Śląski wycofał się z budowy większej ilości miejsc parkingowych z powodu właśnie troski o zieleń.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.