Policjanci z Katowic zlikwidowali ogromną plantację marihuany w Sosnowcu. Uprawę i handel prowadzili kibole z Jaworzna, a zaopatrywali swoich kolegów z Chorzowa. Kryminalni przejęli w sumie 482 krzaki nielegalnych roślin, nasiona oraz ponad 4,5 kilograma suszu marihuany.

Policjanci z komendy wojewódzkiej zdobyli informację, że w pomieszczeniach przemysłowych jednej z sosnowieckich firm znajduje się plantacja marihuany. Informacje potwierdziły się. Plantację prowadziła trójka pseudokibiców z Jaworzna. Marihuanę aż czuć było przed budynkiem.

Na miejscu śledczy zatrzymali 3 osoby, akurat ścinające krzaki marihuany. – Plantatorzy to mieszkańcy Jaworzna, w wieku od 36 do 38 lat. Wszyscy związani są ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Kryminalni ustalili, że odbiorcami narkotyków mieli być pseudokibice chorzowskiego klubu – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Duże plantacje marihuany znajdowały się na obydwu piętrach. Policjanci przechwycili łącznie 482 krzaki nielegalnych roślin i przeszło 4,5 kilograma suszu marihuany. Zabezpieczono również warty ponad 100 tys. zł. sprzęt oraz nasiona, z których można było wyhodować kolejnych 120 sadzonek. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad milion złotych.

Jeden z zatrzymanych już znajduje się pod policyjnym dozorem, w sprawie pozostałej dwójki wypowie się sąd. Każdemu z mężczyzn grozi 8 lat więzienia.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.