foto: materiały prasowe

To był wyjątkowo emocjonujący finisz turnieju EIHC o Puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Katowicach. Hokeiści Kazachstanu pokonali Włochów 1:0 strzelając gola 4 sekundy przed końcową syreną i tym samym triumfowali w całej imprezie z kompletem zwycięstw. Polacy przegrali wszystkie trzy mecze, trener Ted Nolad uspokaja jednak, że wyniki będą istotne za dwa miesiące, podczas mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski, w swoim ostatnim meczu dwukrotnie prowadziła z Węgrami, najpierw 1:0 i następnie 2:1, ale ostatecznie uległa 2:3. Biało-czerwoni zakończyli zmagania na czwartej pozycji. Druga lokata przypadła Węgrom, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Włosi. – To był dla nas trudny turniej. Wynik nie odzwierciedla naszej gry, bo najważniejsze, że widać w niej postępy. Zespół stara się wdrażać założenia na dane spotkanie i to cieszy. Od początku mówiłem, że nie wynik jest teraz istotny. Kluczowy będzie kwiecień i mistrzostwa świata w Budapeszcie. Jestem spokojny o to co będzie za dwa miesiące bo widzę, że z meczu na mecz jest coraz lepiej i na Węgrzech będziemy grać o najwyższe cele – podsumował turniej EIHC na katowickim lodowisku Jantor selekcjoner reprezentacji Polski Ted Nolan.

Reklama

Okazały Puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczyli reprezentacji Kazachstanu wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Marek Matuszewski oraz członek prezydium zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego z ramienia PZHL-u Andrzej Jaworski.

Wyniki EIHC o Puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

16.02.2018 Kazachstan – Węgry 5:2

16.02.2018 Polska – Włochy 1:2

17.02.2018 Węgry – Włochy 4:1

17.02.2018 Polska – Kazachstan 1:4

18:02.2018 Włochy – Kazachstan 0:1

18.02.2018 Polska – Węgry 2:2

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.