Marek Chmieliński i Józef Zawadzki / Sesja Rady Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Katowicki radny chciał pieniędzy na koncert gwiazdy disco polo. Z tą nietypową prośbą do prezydenta Katowic wystąpił radny Forum Samorządowego Józef Zawadzki. Pieniędzy chciała podobno cała „rzesza katowiczan”, ale miasto nie znalazło funduszy na ten cel. Koncert ostatecznie się nie odbył.

Występ Damiana Holeckiego miał się odbyć w fili „Dąb” Domu Kultury „Koszutka” 11 lutego. Nie odbył się.

Reklama

– Zwracam się z uprzejmą prośbą o uwzględnienie prośby rzeszy katowiczan i dofinansowanie koncertu artysty lubianego i cenionego nie tylko wśród mieszkańców Dębu. Pomysłodawcy takiego wydarzenia kulturalnego nie chcą nadmiernie obciążać budżetu fanów wokalisty, dlatego zwracają się z prośbą o przyznanie środków finansowych w kwocie 7000 zł brutto lub dofinansowanie koncertu w 50 % – napisał w interpelacji Józef Zawadzki.

Założenie było takie, że drugie 50 % gaży artysty pokryją wpływy z biletów. Koncert miał być „ostatkowo-walentynkowy”.  Do interpelacji radny dołączył pismo przygotowane przez firmę „Śląskie Przeboje” – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Alicja Oswald, z którego mogliśmy się dowiedzieć, że Damian Holecki to uznany artysta, którego przeboje lecą m.in. w regionalnej telewizji i lokalnych radiach.

To właśnie organizator miał być tym pomysłodawcą, który nie chce obciążać budżetu fanów wokalisty i chciał pełnego sfinansowania koncertu przez miasto, lub dofinansowania na poziomie 50%.

Miasto ostatecznie pieniędzy ani dofinansowania nie przyznało. Wiceprezydent Marzena Szuba stwierdziła, że nie ma możliwości wsparcia tego typu imprezy.

– Koncert, który ma zostać zorganizowany przez „Śląskie Przeboje” – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, Alicja Oswald jest imprezą komercyjną i nie wpisuje się w rodzaj zadania publicznego jakim jest: Kultura, sztuka i ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – podkreśliła wiceprezydent Szuba.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.