/fot. Policja

W których dzielnicach i jakie samochody najczęściej kradną w Katowicach? Są dokładnie trzy marki samochodów, które najczęściej padają łupem złodziei w Katowicach, są też dzielnice, w których najczęściej dochodzi do kradzieży. Paradoksalnie najbezpieczniej jest w centrum miasta – głównie przez duże skupiska ludzi i monitoring, złodzieje nie mogą liczyć na prywatność. Niestety, już w tym roku na ternie miasta skradziono 23 samochody.  

Scenariusz kradzieży pojazdu wygląda mniej więcej tak jak na filmie, który został opublikowany w sieci kilka dni temu. Trzech złodziei bierze udział w akcji, jeden z stoi na czatach, jeden otwiera i uruchamia pojazd, a odjeżdża nim trzeci. Ten, który otwiera samochód zazwyczaj nie prowadzi skradzionego pojazdu.

W przypadku filmu opublikowanego w sieci, skradziono Mazdę 6, to trzeci w kolejności najczęściej kradziony pojazd w Katowicach. Na pierwszym miejscu są BMW, a na drugim Audi.

Reklama

AKTUALIZACJA! Samochód odnaleziony! O ile musiano mnie namawiać do wrzucenia tego typu informacji tutaj, jestem pod wrażeniem siły FB! Samochód został odnaleziony i czeka w serwisie na naprawę i kolejne zabezpieczenia (których miał to aż 4), a raczej nowe przeróbki.Totalnie nie spodziewałem się takiego odzewu dlatego bardzo wam wszystkim dziękuję. Polecam rownież zamontowanie chociaż najtańszego systemu monitoringu, nawet jeżeli nie przyczyni się do złapania sprawców, napewno naświetli skalę problemu i dotrzecie dzięki niemu do większej liczby osób. Dodam też że samochód został odnaleziony praktycznie w tym samym czasie przez policję oraz zródł z FB!Jeszcze raz dziękuję!—�—�—�—�—�—�—�—�—�—�—�—�Własnie (a dokładniej o godzinie 01:15) tych trzech panów na os. Witosa w Katowicach, ukradło moją białą mazde 6 2015 ST6581L. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie… będe oczywiście bardzo wdzięczny.

Opublikowany przez Bartosz Szaflarski na 9 lutego 2018

W 2017 roku skradziono na terenie Katowic 236 samochodów, rok wcześniej 341. W 2017 roku odzyskano 25 samochodów.

– Rozbito 5 grup przestępczych, które z kradzieży samochodów zrobiły sobie stałe źródło dochodu – mówi Aneta Orman, rzecznik katowickiej policji. – W sumie odzyskane samochody były warte 3 mln zł – dodaje.

W trakcie działań mundurowym udało się namierzyć dziuplę, w której do rozbiórki czekało już skradzione Audi Q7. Na miejscu zatrzymano jedną osobę, której udowodniono kradzież 13 pojazdów na terenie Katowic i miast ościennych.

Samochody najrzadziej kradną w centrum. To właśnie tu ulice są pełne i złodzieje nie mogą liczyć na prywatność. Do tego patrzą kamery monitoringu miejskiego. Jak dowiedzieliśmy się na policji, najczęściej kradzione pojazdy są w takich dzielnicach jak: Bogucice, Wełnowiec, Dąbrówka Mała, Ligota, Piotrowice i Koszutka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.