Test płyt na ulicy Stawowej / fot. UM Katowice

Ulica Stawowa stała się królikiem doświadczalnym dla ulicy Dworcowej. Na ulicy Stawowej testują płyty granitowe, które trafią na ulicy Dworcową w Katowicach. Nietypowe poletko powstało przy Szkole Podstawowej nr 10.

Doświadczalny obszar ma wymiar ok. 5m2 i został utworzony z płyt naturalnych pochodzących ze złóż włoskich o grubości płyty 8-11 cm i wymiarach 25-50 cm. Szacunkowy koszt metra kwadratowego płyty wynosi ok 400 zł brutto. Płyty, które są testowane na ul. Stawowej, zostały wskazane przez pracownię architektoniczną AIR JURKOWSCY, która jest odpowiedzialna za projekt przebudowy ulicy Dworcowej.

– Testowanie płyt granitowych na ulicy Stawowej ma na celu wybranie jak najlepszego materiału, który w przyszłości będzie wykorzystany przy kompleksowej przebudowie ul. Dworcowej, która już w przyszłym roku zmieni się w elegancki deptak i stanie się nową wizytówką Katowic. Chcemy sprawdzić wytrzymałość płyt w warunkach normalnego użytkowania i przy różnych warunkach atmosferycznych – mówi Maciej Stachura, z Urzędu Miasta Katowice.

Test płyt ma potrwać do wiosny. Docelowo ulica Dworcowa ma zostać oddana głównie pieszym, pojawią się tam też obiekty gastronomiczne i usługowe.

Test płyt na ulicy Stawowej / fot. UM Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.