Wizualizacja węzła przesiadkowego / fot. UM Katowice

W Katowicach ruszają z budową Centrum Przesiadkowego Brynów. Prace przygotowawcze związane z budową Centrum Przesiadkowego Brynów ruszają w piątek 16 lutego. Inwestycja ma kosztować 62,7 mln zł. Wykonawcą jest firma Warbud w partnerstwie z przedsiębiorstwem STOR.

Centrum przesiadkowe w Brynowie powstanie w rejonie istniejącej pętli tramwajowej. Inwestycja obejmuję realizację infrastruktury dla potrzeb uzyskania funkcji przesiadkowych z autobusów na tramwaj oraz komunikacji indywidualnej na tramwaj w systemie Park&Ride oraz Bike&Ride w zakresie dojazdów do Centrum Katowic z południowej części miasta i subregionu.

W skład inwestycji wejdą: dwukondygnacyjny parking o pojemności 400 miejsc wraz z systemem informacji o zajętości parkingu, jednopoziomowego parkingu naziemnego o pojemności 52 miejsc postojowych dla funkcji Park & Ride, przystanki, w tym zadaszone perony oraz miejsca oczekiwania i wymiany podróżnych typu „drzwi-drzwi”, poczekalnia wyposażona w punkty obsługi pasażerskiej: toaletę, punkt zakupu biletów, pełną infrastrukturą dla systemu ŚKUP, małą gastronomię i punkt zakupu prasy oraz tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, parking dla rowerów o funkcji Bike&Ride wraz z miejscami postojowymi; miejsca postojowe TAXI – 6 szt.

Reklama

Wytną drzewa

Pierwszy etap prac będzie wiązał się z wycinką drzew i krzewów.

– Etap wycinki nie będzie wiązał się z wprowadzaniem zmian w organizacji ruchu. Będą to prace z lokalnym wygrodzeniem stref niebezpiecznych w rejonie ciągów komunikacyjnych – zapowiadają katowiccy urzędnicy.

W rejonie ulic Rzepakowa, Warzywna, Jankego, Kościuszki wyciętych zostanie 142 drzew o obwodzie powyżej 50 cm oraz mniejsze.

– Aby zrealizować inwestycję konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu. W projekcie uwzględniono zieleń urządzoną, a także stałą polityką miasta – mimo braku nakazu – jest realizacja dodatkowego nasadzenia w różnych częściach miasta – deklarują urzęnicy.

Kolejnym etapem realizacji w okresie marzec/kwiecień będzie przygotowanie zaplecza budowy (montaż kontenerów, wykonanie tymczasowych przyłączy mediów), prace geodezyjne i geotechniczne. Inwentaryzacja stanu technicznego istniejących budynków, znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu prowadzonych robót zostanie przeprowadzona przed rozpoczęciem robót budowlanych, tj. w kwietniu bieżącego roku. Wtedy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy działający w tym rejonie mogą spodziewać się odwiedzić przedstawiciela wykonawcy, którzy będą chcieli sprawdzić stan techniczny budynków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.