Projekt hali sportowej / fot. UM Katowice

Warta grube miliony złotych hala sportowa powstanie przy szkole w Katowicach. Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg na budowę hali sportowej dla IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach. Magistrat oszacował inwestycję na około 9,5 mln zł netto.

Nowy obiekt ma mieć 2 kondygnacje, liczyć ponad 48 m długości i 34 m wysokości. Inwestycja ma zostać podzielona na 3 etapy. Etap I – budowa hali sportowej wraz z łącznikiem pomiędzy nowym obiektem sportowym, a istniejącym budynkiem szkoły oraz wykonanie zagospodarowania terenu;  Etap II- budowa boiska wielofunkcyjnego;  Etap III- wykonanie adaptacji pomieszczeń obecnej sali gimnastycznej na potrzeby sali do zajęć baletowych i fitness z lustrami oraz siłowni aerobowe

Reklama

Zakres inwestycji będzie zawierał m.in. roboty budowalne, wykończenia wewnętrzne i zewnętrzne, wykonanie boiska wielofunkcyjnego, instalacji sieci, klimatyzacji, instalacji fotowoltaicznej, solarnej, systemu sygnalizacji włamania i napadu, a także wycinki drzew i nasadzenia nowych.

Zastosowanie materiałów elewacyjnych w ciemnoszarym kolorze ma nawiązywać do górniczej tradycji Śląska, a pionowe szczeliny w elewacji niedosłownie, ale na zasadzie pewnych skojarzeń, do znajdującego się w niedalekim sąsiedztwie nowopowstałego obiektu, a dziś już ikony architektury Śląska – NOSPR. Również transparentna elewacja ze szklanych paneli przywodzi na myśl znajdujący się nieopodal Muzeum Śląskie – czytamy w dokumentacji projektowej. 

W ramach inwestycji ma powstać wielofunkcyjne boisko zewnętrzne o wymiarach płyty boiska 32x20m (w tym boisko do mini piłki ręcznej i mini piłki nożnej o wymiarach 28x15m; boiska do koszykówki o wymiarach 28x15m; boisko do siatkówki o wymiarach 18x9m).

W przypadku normalnego funkcjonowania obiektu przewiduje się prowadzenie zajęć WF dla trzech niezależnych grup. W sumie na Sali może przebywać jednocześnie 75 uczniów i 3 nauczycieli. W przypadku imprez masowych na trybunach znajdzie miejsce 260 osób.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu 15 miesięcy. Oferty należy składać do 28 lutego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.