GKS po raz drugi w tym sezonie ograł we własnej hali Cracovię Kraków. Bohaterem spotkania został bramkarz Shane Owen, którego dwie niesamowite interwencje w drugiej i trzeciej tercji wprawiły w euforię szczelnie dzisiaj wypełnioną Satelitę Spodka.

Początek spotkania rozpoczął się od dwóch kar dla gospodarzy. Na szczęście w obu przypadkach katowicka obrona spisywała się bardzo dobrze i krakowianom nie udało się umieścić krążka w siatce. Później przewaga należała do gospodarzy, którzy po bramce sprowadzonego niedawno z Jastrzębia Vozdeckiego objęli prowadzenie 1:0.

Pierwsze minuty drugiej odsłony to ponownie lepsza gra GieKSy, która w 23. min. po strzale Krężołka podwyższyła prowadzenie w meczu na 2:0. Druga część tercji to już przewaga gości, którzy raz po raz atakowali bramkę Owena. Katowicki bramkarz potwierdził jednak swoją klasę i ani razu nie dał się zaskoczyć, a jedna z jego interwencji na pewno na długo zostanie w pamięci oglądających to spotkanie kibiców.

W trzeciej części spotkanie się wyrównało i obie drużyny stworzyły po kilka świetnych sytuacji, długo jednak górą w tych pojedynkach byli bramkarze. Sytuacja zmieniła się pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, kiedy krakowianom w końcu udało się zaskoczyć Owena. Ostatnie minuty to huraganowe ataki gości, którzy jednak nie byli w stanie odwrócić losów meczu, pomimo gry w przewadze 5:4 i dodatkowo wycofania bramkarza.

Ostatecznie GieKSa w pełni zasłużenie pokonała Cracovię 2:1. Było to już dziewiąte z rzędu zwycięstwo katowickich hokeistów.

Tauron KH GKS Katowice – Comach Cracovia Kraków 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Bramki: Vozdecky, Krężołek – Bryniczka

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Grof, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Devecka, Wanacki, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Skokan, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Michał Rybak, Majoch, Maciej Rybak, Dalidowicz.

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Choloupka, Szurowski, Kalus, Da Costa, Sykora – Kolsnikovs, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Kruczek, Kapica, Dziubiński, Sinagl – Dutka, Domogała, Zygmunt, Słaboń.