Dzisiaj rozmawiamy o akcji „Rozliczamy Krupę”, która rozpoczęła się wczoraj w Katowicach. Miejska opozycja na celownik wzięła prezydenta Katowic Marcina Krupę. – Chcemy rozliczać prezydenta, ponieważ do tej pory prezydent rozliczał się sam przed mieszkańcami. Nikt nie zadawał mu trudnych pytań – mówi Jarosław Makowski, szef katowickich struktur Platformy Obywatelskiej.


Posłuchajcie rozmowy z Jarosławem Makowskim, szefem katowickich struktur PO.


Akcja „Rozliczamy Krupę” miała swoją pierwszą odsłonę w poniedziałek, przed siedzibą Katowice Miasto Ogrodów. To jednak dopiero początek. Tematy, które mają być poruszone w ramach akcji to m.in. biuro otworzone przez Katowice w Stanach Zjednoczonych, czy pieniądze przyznawane w ramach inicjatywy lokalnej.

Reklama

– Dlaczego jedni dostają, a inni nie – zastanawia się Makowski i zapowiada poruszenie też kwestii budowy „designerskich ogródków” przy szalecie. Miasto chce wydać na ten cel 700 tys. zł.

– Wszystko to są kwestie, które po prostu domagają się wyjaśnienia – twierdzi Makowski.

Kampania w pełni

Konferencja schodach KMO / fot. InfoKatowice.pl

Makowski przyznaje, że akcja „Rozliczamy Krupę” to element kampanii wyborczej, ale element, na którym mają skorzystać przede wszystkim mieszkańcy Katowic.

– Jest rok wyborczy. Nie jest dobrze, kiedy nie spieramy się na argumenty, na fakty, na idee i na wizje. Wydaje mi się, że miastu Katowicom akurat dobrze będzie robić ta konkurencja, dyskusja i dobrze po prostu będzie robił spór jak Katowice mają się rozwijać za rok, pięć, dziesięć i dwadzieścia lat – mówi Makowski.

Przewodniczącego zapytaliśmy, czy nie obawia się, że miasto przykryję ową dyskusję olbrzymim nakładem gazet, które zamierza drukować i dostarczać mieszkańcom.

Więcej w nagraniu audio.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.