Reklama

Trzy organizacje dostały pieniądze od miasta na promocję i organizację wolontariatu w Katowicach. O dotację ubiegały się w sumie cztery podmioty, ale jedna nie spełniała wymogów formalnych.

Prezydent Katowic wydał zarządzenie, w którym określił dotacje dla podmiotów na „promocję i organizację wolontariatu”.

Reklama

Zadanie polega na popularyzowaniu wolontariatu, organizowaniu szkoleń dla wolontariuszy, prowadzeniu bazy wolontariuszy, propagowaniu idei bezinteresownej pomocy różnym grupom osób, w tym chorym nowotworowo – czytamy w treści zarządzenia prezydenta Katowic.

Miasto Katowice chciało przeznaczyć na „promocję i organizację wolontariatu” 40 tys. zł. W sumie trzy oferty otrzymały od miasta nieco ponad 32,5 tys. zł. Pieniądze wcześniej zostały zarezerwowane w budżecie miasta na 2018 rok.

14 tys. zł otrzymało Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis na „promocję i organizację wolontariatu hospicyjnego – Chcieć to móc”. Hospicjum wnioskowało o 15 tys. zł.

Ponad 8,5 tys. zł otrzymało ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Katowice na zadanie „rozwiń się i pokaż, że potrafisz”. Hufiec wnioskował o niespełna 11 tys. zł.

O największe pieniądze wnioskowało Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Stowarzyszenie ubiegało się o dotację wysokości ponad 30 tys. zł na „wolontariat szkolny w Katowicach”. Ostatecznie przyznano na ten cel 10 tys. zł.

Odrzucono wniosek Fundacji Volto Amore, która ubiegała się o 40 tys. zł. Urzędnicy ocenili, że nie spełnia on wymagań formalnych.

Brak tytułu prawnego do lokalu lub zgody uczelni na realizację zadania. Oferta niezgodna z warunkami konkursu – dotyczy powierzenia realizacji zadania. Brak dokumentów potwierdzających kwalifikację kadry – czytamy w uzasadnieniu odrzucenia oferty.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.