Chcą upamiętnić nauczyciela i szachistę z Podlesia. Do władz miasta wpłynął wniosek społeczności szkolnej z Podlesia, by upamiętnić nazwą ulicy lub placu Bolesława Holeckiego – nauczyciela i mistrza szachowego, zmarłego w 2017 roku. Jedną z rozważanych przez władze propozycji jest nadanie jego imienia skwerowi w Podlesiu.

Propozycja upamiętnienia Bolesława Holeckiego nazwą ulicy lub placu pojawiła się wśród społeczności szkolnej Podlesia. W jej imieniu wniosek w tej sprawie złożył Grzegorz Biolik. Pismo z 5 listopada ubiegłego roku, adresowane do wiceprezydenta Waldemara Bojaruna, przekazano do Zespołu ds. nazewnictwa ulic i placów przy Komisji Organizacyjnej rady miejskiej.

W notatce z posiedzenia tegoż zespołu (z grudnia 2017 roku) zaznaczono, że wniosek ma poparcie wiceprezydenta W. Bojaruna i przewodniczącej rady miejskiej Krystyny Siejnej. Wskazano też, że niezbędne będzie uzyskanie opinii Rady Jednostki Pomocniczej nr 22 Podlesie (tzw. rady dzielnicy) w tej sprawie.

Reklama

Bolesław Holecki (1932–2017) był mistrzem szachowym, jednym z twórców ligi szachowej w Katowicach, wieloletnim nauczycielem szkoły podstawowej w Podlesiu, a także pasjonatem pszczelarstwa. Do dziś na terenie Podlesia jest wspominany, jako osoba zasłużona społecznie. Po jego śmierci lokalne gazety i portale informowały, że „odeszła legenda…”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.