Marcin Krupa, prezydent Katowic / fot. A. Maciaszczyk

Będą podwyżki, zdecydował prezydent Katowic. To urzędowo nazywa się „wyrównanie do pensji”, a poza urzędem podwyżka. To właśnie na taką może liczyć część pracowników miasta. Decyzję podjął prezydent Katowic.

– Biorąc pod uwagę wnioski wynikające ze stale prowadzonej analizy wynagrodzeń w miejskich jednostkach organizacyjnych oraz uwzględniając możliwości budżetu miasta – prezydent Marcin Krupa m. in. na podstawie rozmów ze Związkami Zawodowymi, podjął decyzję o przyznaniu od stycznia bieżącego roku podwyżki w wysokości 220 zł brutto na etat dla pracowników tych jednostek, w których poziom wynagrodzeń jest najniższy – poinformował katowicki magistrat.

Podwyżka obejmuje pracowników: Domu Pomocy Społecznej „Przystań”, Domu Pomocy „Zakątek”, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, Zakładu Zieleni Miejskiej.

– Łączna liczba etatów w tych jednostkach organizacyjnych wynosi 1.003 – poinformował nas Krzysztof Kaczorowski z katowickiego magistratu.

Jak poinformował katowicki magistrat, prezydent Marcin Krupa podtrzymał swoją decyzję z 2014 roku, zgodnie z którą budżet miasta w kolejnych latach jest tak skonstruowany, by umożliwić przyznanie podwyżek dla wszystkich pracowników urzędu miasta i pozostałych jednostek co 2 lata – kolejna w 2019 roku (poprzednie w 2015 i 2017 roku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.