Miejsce w którym powstanie nowy stadion GieKsy
Reklama

Stadion Miejski w Katowicach powoli do przodu. Stadion Miejski w Katowicach powstanie na ul. Bocheńskiego, planowo ma pomieścić 12 tys. kibiców z możliwością rozbudowy do 15 tys. miejsc. Miasto właśnie ogłosiło konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną obiektu. Wcześniej mówiło się, że konkurs ruszy w lipcu 2017 roku.

Na początku kwietnia zeszłego roku  prezydent Katowic poinformował o zmianach w koncepcji nowego obiektu sportowego. Wraz ze stadionem powstanie Hala Sportowa na 2,5-3 tysiące widzów i 6 boisk piłkarskich do treningu juniorów. 5 z nich będzie pełnowymiarowa, jedno ma być dostosowane do treningu bramkarzy. Wśród boisk pojawi się też służące do treningu zimą.

Reklama

Obiekt ma być trójkolorowy – w barwach GieKSy – żółto-zielono-czarny. Musi też być w stanie obsłużyć poza piłkarskie wydarzenia jak np. koncerty.

Prace konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:

a) walory urbanistyczne, w tym w szczególności: kompozycja założenia przestrzennego całego zespołu obiektów, rozwiązania funkcjonalne w skali urbanistycznej – 30%;
b) walory architektoniczne, w tym w szczególności: kompozycja założenia przestrzennego obiektów kubaturowych, rozwiązania funkcjonalne w skali architektonicznej, walory zaproponowanych form architektonicznych i rozwiązań konstrukcyjnych – 50%;
c) walory ekonomiczne projektu z punktu widzenia realizacji i kosztów przyszłej eksploatacji obiektów, budowli oraz utrzymania elementów zagospodarowania terenu – 20%.

Uczestnicy konkursu muszą złożyć projekt stadionu miejskiego, hali sportowej i zagospodarowania terenu w pobliżu.

Prace można składać do 16 lutego. Pierwsza nagroda to 50 tys. zł, druga 30 tys. zł, a trzecia 20 tys. zł – wszystkie nagrody podano w kwotach brutto.

Stadion docelowo ma być gotowy w 2021 roku.

Reklama

1 Komentarz

  1. co z ogromnymi pieniędzmi wydanymi kilka lat temu na projekt stadionu przy bukowej ? czy teraz to go można do kosza wyrzucić ? to chyba wielka niegospodarność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.