Odholowywany autobus / fot. WITD Katowice

Autobus był w tak złym stanie że go odholowali. Ten kurs był raczej jego ostatnim. Na osiedlu Tysiąclecia skontrolowano stan techniczny autobusu, który przewoził pasażerów i jak się okazało był jeżdżącym wrakiem. Kierowcy odebrano dowód rejestracyjny, a autobus odholowano.

Jak się dowiedzieliśmy w KZK GOP, autobus należał do floty PKM-u Katowice. 23 stycznia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach kontrolował pojazdy komunikacji miejskiej. Na osiedlu Tysiąclecia zwrócono uwagę na dość wysłużony autobus, który przewoził pasażerów.

– Pojazd ledwie zatrzymał się  na przystanku i od razu pojawiła się pod nim plama cieczy. Po kontroli i szczegółowych oględzinach okazało się, że z autobusu cieknie niemal jak z kranu – informuje ITD.

Jak się okazało, stan techniczny autobusu był tak zły, że nie dopuszczono go do dalszej jazdy. Kierowcy zabrano dowód rejestracyjny, a pojazd został odholowany z przystanku.

– Ciągle czekamy na informacje w tej sprawie od PKM Katowice – powiedziała nam dzisiaj Anna Koteras z KZK GOP. Związek może i prawdopodobnie ukarze przewoźnika finansowo. W grę wchodzi kara wysokości 1,6 tys. zł.

Jak dowiedzieliśmy się w KZK GOP pojazdy, które przewożą pasażerów są co 6 miesięcy poddawane badaniom technicznym.

1 Komentarz

  1. Taki stan rzeczy będzie się utrzymywał dopóki PKM będzie miał własną stację kontroli pojazdów. Sami sobie nie podbiją przeglądu? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.