Reklama

Mamy dla was trzy pojedyńcze zaproszenia na Double Features: Kształt wody + Potwór z Czarnej Laguny. Wydarzenie to odbędzie się 25 stycznia 2018 roku o godz. 19:00 w Kinie Kosmos, ul. Sokolska 66 w Katowicach.

Double features, czyli pokazy podwójne to tradycja sięgająca jeszcze czasów Wielkiego Kryzysu, podczas którego w cenie jednego biletu można było oddać się uroczemu eskapizmowi na kilka dobrych godzin. Formuła ta powróciła ze zdwojoną siłą w latach sześćdziesiątych, gdy kino konkurować musiało z prężnie rozwijającym się przemysłem telewizyjnym. Nic tak nie umilało popołudnie na przedmieściach jak dwa filmy w cenie jednego. Dystrybutorzy pozwalali kinom na seanse konkretnych tytułów, w zamian za możliwość włączenia do repertuaru innego filmu. Właściciele kin, by nie stracić na takim układzie ani centa, zmuszali w pewnym sensie widzów, sprzedając bilety podwójne, na seans A oraz B. Seans A, wysokobudżetowe kino środka, miało za zadanie przykuć uwagę widzów i zachęcić do pozostania w kinie. Seans B umilać miał już jedynie późnonocne spotkania par. Właśnie dzięki tej nazwie na biletach przyjęło się mówić o tanich i niedopracowanych produkcjach filmowym jako kinie klasy B.

Nasze pokazy podwójne mają tylko pozornie nawiązywać do tamtych seansów. Przewrotnie wobec fenomenu najgorszych filmów świata, naszym celem jest stworzenie przestrzeni filmowych spotkań, w których uczestniczyć mogą prawdziwi filmowi fani, nie klasyfikujący kina na popularne i ambitne lub lepsze i gorsze. Chcemy pokazywać Wam filmy, które w jakiś sposób ze sobą „rozmawiają” i odnoszą się do siebie lub których kontekst po latach wydawać się może jeszcze bogatszy w zestawieniu z innym tytułem. Mamy nadzieję, że wyobrażone „rozmowy dwóch filmów” przełożą się na realne rozmowy wielu kinomanów.

Na trzecim spotkaniu przedpremierowo zaprezentujemy melodramat fantasy Guillermo del Toro „Kształt wody”, opowieść o niemej woźnej, która rozwija niezwykłą relację ze stworem więzionym w militarnym laboratorium. Drugi z pokazywanych filmów to główna inspiracja reżysera – kultowy horror „Potwór z Czarnej Laguny” Jacka Arnolda z 1954 roku. Jak oskarowy faworyt, zwycięzca dwóch Złotych Globów i Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji wybrzmi w seansie podwójnym z najpopularniejszym horrorem w historii studia Universal?
Bilet w cenie 20 złotych obowiązuje na seans obu filmów.

Kształt wody reż. Guillermo del Toro, USA 2017, 119 min

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa nie miała łatwego życia. Jest sierotą, która nigdy nie poznała swoich rodziców. Jest niema, co oznacza, że automatycznie skazywana na bycie gorszą. Jest skazana na życie z miesiąca na miesiąc i usługiwanie innym. Elisa ma jednak coś, czego inni nie mają: ogromną empatię i jeszcze większą wyobraźnię. Cechy te przydadzą jej się w laboratorium rządowym, w którym pracuje jako sprzątaczka, a w którym spotyka pewnego dnia uwięzionego przez wojsko stwora rodem z hollywoodzkich horrorów. Gdy jednak zaczyna mu się przyglądać i go poznawać, uświadamia sobie, że to nie żadna bestia, lecz wrażliwa i krucha istota, która została już w dniu urodzenia skazana na życie w cierpieniu w świecie ludzi.

Potwór z Czarnej Laguny reż. Jack Arnold, USA 1954, 69 min

Gdzieś w amazońskiej dżungli ceniony geolog odnajduje ślady nieznanego dotąd nauce gatunku. Gdy przedstawia środowisku naukowemu swoje odkrycie niemalże od ręki zostaje powołana ekspedycja, która wyrusza do Ameryki Południowej kontynuować badania doktora. To co odnajdują na miejscu przekracza ich najśmielsze oczekiwania. Okazuje się bowiem, że stwór, którego gatunek wytropił dr Maia, żyje, ma się dobrze i zdecydowanie nie jest zadowolony z obecności intruzów.

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które lubią nasz profil na Facebooku lub śledzą nas na Twitterze. Trwa od dziś 23.01.2018 (wtorek) do 24.01.2018 (środa) do godziny 11:00.

W przypadku Facebooka, prosimy oznaczyć nas jako obserwowane/wyświetl najpierw. Zgodnie z nową polityką Facebooka strony wydawców jak InfoKatowice.pl mogą wam zniknąć ze „ściany”. Dlatego warto zaznaczyć „ptaszka” jeżeli wchodzicie do nas za pośrednictwem FB.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Lubisz chodzić do kina?”

Zwycięzcę ogłosimy w środę na naszym fanpage’u.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.