Urząd Miasta Katowice / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl

Będą nowe drogi w Piotrowicach. Miasto planuje przetargi. Władze Katowic chcą w tym roku przeprowadzić przetargi na budowę połączenia drogowego ulicy Wspólnej z ulicą Tunelową oraz na aktualizację dokumentacji projektowej, dotyczącej budowy drogi między ul. Braci Wiechułów a ul. M. Radockiego.

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Katowice planuje przeprowadzenie przetargów, dotyczących nowych ulic na terenie jednostki Piotrowice-Ochojec. W drugim kwartale br. zostanie przeprowadzony przetarg nieograniczony na roboty budowlane.

Chodzi o wykonanie połączenia drogowego ulicy Wspólnej z ulicą Tunelową. Takiej drogi od lat domagali się mieszkańcy ul. Wspólnej, którzy są „odcięci” od reszty dzielnicy linią kolejową. Narzekają także na parkujące samochody osób, dojeżdżających do szkoły policji. Nowa droga usprawni komunikację w tym rejonie i dojazd do posesji. Orientacyjna wartość zamówienia to około 5 184 215 złotych netto.

Reklama

Z kolei w pierwszym kwartale br. miasto planuje przeprowadzić przetarg nieograniczony na wykonanie usługi pod nazwą „Aktualizacja dokumentacji projektowej połączenia drogowego ul. M. Radockiego z ul. Braci Wiechułów”. Szacunkowy koszt aktualizacji dokumentacji to około 125 tys. złotych.

Od kilku lat trwa intensywna dyskusja na temat przebudowy ul. Braci Wiechułów i jej przedłużenia w kierunku południowym. Dzięki temu powstałaby nowa możliwość wyjazdu z osiedla Odrodzenia. Część mieszkańców ul. Braci Wiechułów była przeciwna takiemu rozwiązaniu oraz mocno protestowała przeciwko poszerzenie tej drogi i przekształceniu jej w drogę wylotową z osiedla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.