Reklama

W końcu powstanie przedłużenie ulicy Dobrowolskiego do ul. Katowickiej? W drugim kwartale br. władze Katowic chcą przeprowadzić przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej, dotyczącej budowy nowej drogi. Chodzi o przedłużenie istniejącej ul. T. Dobrowolskiego w kierunku północnym, do ul. Katowickiej.

Przetarg nieograniczony o orientacyjnej wartości około 120 000 złotych będzie prowadzony przez Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Katowice. Chodzi o aktualizację dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą „Przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej”. Według zamierzeń władz miasta przetarg ma zostać ogłoszony w drugim kwartale bieżącego roku.

Reklama

Chodzi o zaktualizowanie dokumentacji dla budowy przedłużenia ulicy Tadeusza Dobrowolskiego. Obecnie droga prowadzi od skrzyżowania z al. W. Roździeńskiego, do skrzyżowania z ul. Henryka Mikołaja Góreckiego i ul. Nadgórników. Nowy odcinek połączyłby ulicę z ul. Katowicką.

Pod inwestycję już kilka lat temu wyburzono obiekt przy ul. Katowickiej 13-15. Będzie to w istocie dokończenie budowy układu drogowego na północ od Strefy Kultury. W sąsiedztwie ma powstać także nowe osiedle mieszkaniowe (na północ od ul. H. M. Góreckiego).

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Oby! Teraz mnóstwo osób jeździ wąskim przesmykiem na ulicy Skrzypka – gdy wyjeżdża tamtędy połowa strefy kultury to nie jest to ani to bezpieczne, ani wygodne.

  2. I wreszcie może uporządkują ten syf przy skrzyżowaniu Katowickiej i Wiązowej – zdewastowane kioski, śmietnik, i klepisko po wyburzonym familoku. Najbardziej zdegradowane tereny na Bogucicach to te należące do miasta. Takich to mamy „gospodarzy”. Również ul. Katowicka ma taką nawierzchnie w tym miejscu, że koło w aucie można łatwo urwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.