FOTO: Jakub Jackiewicz

Od poniedziałku zmiany w komunikacji tramwajowej, bo w Zawodziu powstaje centrum przesiadkowe. Inwestycja pociąga za sobą pewne niedogodności dla mieszkańców. Od poniedziałku nastąpią zmiany w komunikacji tramwajowej.

Na czas prowadzonych prac linie tramwajowe nr 7 i 36 oraz wybrane kursy linii nr 15 i 20 zostaną skierowane do zajezdni tramwajowej w Katowicach Zawodziu. Tym samym komunikacja tramwajowa w dojazdach do centrum Katowic będą obsługiwać przystanek „Zawodzie Pętla”, zlokalizowany bezpośrednio przy ul. 1 Maja (obecnie obsługiwany przez m.in. linie tramwajowe nr: 14, 15 i 20).

– To w sumie niewielka zmiana, dotycząca przede wszystkim pasażerów, którzy rozpoczynają podróż linią 7 lub 36 na pętli Zawodzie, bo będą do tramwaju wsiadać na innym peronie -mówi Andrzej Zowada rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. – Zauważą ją także pasażerowie pojedynczych kursów linii jadących od strony Szopienic a kończących się dotąd na pętli, gdyż będą musieli wysiąść z wagonu jakieś 200 metrów wcześniej i przy przesiadce np. na autobus przejść ten krótki odcinek do przystanku autobusowego pieszo – dodaje.

Zbudują centrum przesiadkowe

Inwestycję w Zawodziu realizuje firma ZUE SA, która podpisała jako lider konsorcjum, wspólnie ze spółką Unibep umowę o wartości 66,4 mln zł brutto.

Inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2019 r. obejmuje budowę: budynku dworca o powierzchni 365 m2 (m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety), dwóch parkingów naziemnych dla 275 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów i punkty Kiss&Ride.

Wizualizacja centrum przesiadkowego Zawodzie / fot. UM Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.