Reklama

Już w najbliższy wtorek w Muzeum Historii Katowic odbędzie się promocja albumu „Kazimierz Seko. Fotografia”. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Barbara Karwat-Seko i Arkadiusz Gola. Autorem książki jest pracownik muzeum Jacek Mastalerz.

Kazimierza Seko był znanym i cenionym fotografem, tworzącym głównie fotografię prasową. Czynny w zawodzie od końca lat 50. XX wieku. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku był już cenionym artystą o randze ogólnopolskiej.

Reklama

O Kazimierzu Sece – wielkim fotografie, będącym w awangardzie polskiego fotoreportażu – mówią maestria oraz różnorodność tematyczna jego dokonań. Uczestniczył w wystawach i konkursach krajowych oraz zagranicznych, zdobywając na nich wiele laurów. Był współzałożycielem i wieloletnim przewodniczącym Śląskiego Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Katowicach. W 1973 roku zaproszono go do jury konkursu fotografii prasowej World Press Photo w Amsterdamie. Wszystko, co mieściło się w terminie „fotografia prasowa” – a więc zdjęcia z wydarzeń politycznych, społecznych, sportowych, a także w szerokim wymiarze to, co wiązało się z kulturą, sztuką, rolnictwem i rybołówstwem, usługami i handlem oraz przemysłem – znalazło się w jego fotograficznym dorobku. Wszystkie przejawy życia chwytane na gorąco – informuje Muzeum Historii Katowic.

Album zawiera fotografie, wybrane spośród 40 tysięcy prac katowickiego fotoreportera. Spuścizna po nim znajduje się w zbiorach Działu Fotografii Muzeum Historii Katowic, którą placówce podarowała rodzina Kazimierza Seki.

Promocja książki odbędzie się w Sali im. Witkacego w gmachu głównym Muzeum Historii Katowic przy ul. ks. Józefa Szafranka 9, we wtorek 23 stycznia br. o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.