Będzie nowy skarbnik miasta Katowice. Dotychczas funkcję skarbnika miasta Katowice pełniła Danuta Kamińska, która w 2017 roku została wybrana członkiem zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W związku z tym konieczne jest wybranie nowego skarbnika Katowic. Zostanie nim dotychczasowa główna księgowa, szefująca Wydziałowi Księgowo-Rachunkowemu urzędu miejskiego.

Do biura rady miejskiej wpłynęły projekty uchwał w sprawie odwołania dotychczasowego skarbnika miasta oraz powołania nowego. Wnioskodawcą jest prezydent Marcin Krupa, który chce, by z dniem 25 stycznia br. dotychczasowy skarbnik został odwołany. Jest nim Danuta Kamińska (na tym stanowisku od 16 lat), która we wrześniu ubiegłego roku została wybrana na członka zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W uzasadnieniu do projektu uchwały zaznaczono, że odwoływanie skarbnika miasta należy do kompetencji Rady Miasta Katowice, a samo odwołanie następuje na wniosek prezydenta miasta.

Jednocześnie wpłynął drugi projekt uchwały, w którym na stanowisko skarbnika miasta od 26 stycznia br. zostanie powołana Danuta Lange. Dotychczas pełniła ona funkcję zastępcy skarbnika miasta oraz głównego księgowego Urzędu Miasta Katowice, szefując wydziałowi księgowo-rachunkowemu w urzędzie.

Obydwa projekty uchwał będą rozpatrywane na sesji Rady Miasta Katowice w czwartek 25 stycznia br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.