Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl

Objazdy dla autobusów i problemy dla kierowców w Katowicach. Od 17 stycznia w rejonie ulicy Kolejowej w Katowicach dojdzie do zmiany organizacji ruchu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, podobnie pasażerowie autobusów. KZK GOP informuje o trasach objazdowych dla linii 13 i 937, które będą obowiązywać do odwołania.

Jak wcześniej informowaliśmy, od 17 stycznia do 30 kwietnia 2018 roku będą realizowane prace dotyczące budowy tunelu pod ul. Kościuszki z wykorzystaniem tymczasowej drogi objazdowej w rejonie tarczy skrzyżowania – co pozwoli zachować przejezdność ul. Kościuszki, po dwa pasy dla każdego kierunku ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu obejmą zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Kolejowej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Stalowej. Dojazd od strony ul. 73 Pułku Piechoty do Ligoty będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach – z wykorzystaniem ul. Rzepakowej. Natomiast dodatkowy objazd w kierunku Ligoty poprowadzony zostanie z wykorzystaniem ul. Kłodnickiej, wzdłuż ul. Kolejowej, ul. Kościuszki oraz łącznicą z ul. Rzepakową.​

Reklama

Objazdy autobusów

Autobusy linii nr 13 jadące w kierunku Brynowa zostaną skierowane ul. Kłodnicką zamiast ul. Kolejową, wraz ze zmianą przystanku końcowego i początkowego dla tej linii z „Brynów Pętla” na „Brynów Kościuszki”. W kierunku Ligoty i Panewnik autobusy będą dokonywać nawrotów na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Brynowskiej.

Dla linii nr 937 zostaną wprowadzone nawroty przy ul. Kłodnickiej celem powrotu do ul. Rzepakowej i Jankego.

Na czas trwania prac przystanki autobusowe „Ligota Kolejowa” (zamiennie obsługa przystanku „Ligota Rzeszótki”) oraz „Ligota Stalowa” zostają całkowicie wyłączone z obsługi komunikacją publiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.