Sylwester w Katowicach / fot. Michał Pańszczyk​

Od kilku lat Katowice kończyły rok z telewizją Polsat i Sylwestrową Mocą Przebojów. W zeszłym roku (2017/2018) impreza kosztowała miasto 2,5 mln zł i wypadła bardzo dobrze, pomimo średnio udanych życzeń prezydenta Katowic. Na tak huczną imprezę na przełomie 2018/2019 roku raczej nie ma co liczyć, choć ostateczne decyzje jeszcze nie zostały podjęte.

Pod koniec 2018 roku w Katowicach odbywać się będzie Szczyt Klimatyczny, co oznacza wyłączenie z użytkowania praktycznie całej Strefy Kultury. To ogromne logistycznie i niosące ze sobą duży medialny rozgłos wydarzenie, przykryje wszystkie inne w Katowicach w tym czasie.

Reklama

– Organizacja Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach niesie za sobą pewne ograniczenia ze względów bezpieczeństwa, a także lokalizacji. Z doświadczenia wiemy, że przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów należy rozpocząć na kilka tygodni wcześniej – montaż sceny rozpoczyna się już w pierwszych dniach grudnia. Z uwagi na odbywający się Szczyt Klimatyczny w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 3-14 grudnia 2018 – nie będzie takiej możliwości – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Bez klimatu na imprezę

Sama organizacja Szczytu Klimatycznego w Katowicach do też duży wydatek. W budżecie na 2018 rok zarezerwowano na ten cel prawie 5 mln zł, a jak zapowiedział prezydent Katowic Marcin Krupa, Szczyt Klimatyczny na pewno będzie kosztował Katowice więcej.

– Jeszcze będziemy musieli mieć środki potrzebne na różne inne wydarzenia, które nie są związane bezpośrednio z organizacją COP24, ale z różnymi imprezami towarzyszącymi – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jak podkreślają urzędnicy decyzje w sprawie sylwestrowej zabawy nie zapadły, to szanse na nią jednak wydają małe.

–  Na razie w sprawie przyszłorocznego Sylwestra nie zapadły żadne decyzje – gdy takie się pojawią – będziemy o nich informować – deklarują urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.