Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Za co można dostać 19 tys. zł nagrody w Katowicach? Kilka miesięcy temu informowaliśmy o nagrodach dla dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych, które przyznał im prezydent Katowic Marcin Krupa. Rekordzista dostał 19 tys. zł nagrody. O takich pieniądzach niektórzy mogą tylko pomarzyć, nie mówić już o nagrodzie tej wysokości. Za co je przyznawano?

Od stycznia do września 2017 największą nagrodę otrzymał dyrektor Muzeum Historii Katowic – 19 tys. zł. To nie da się ukryć duże pieniądze. Przy uzasadnieniu nagrody nikt specjalnie się nie wysilił, to po prostu: „nagrody roczne za rok 2016”.

Zaraz za dyrektorem MHK znajduje się dyrektor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” – 12,850 zł oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach – 12,760 zł. Uzasadnienie ich nagród jest dokładnie takie samo.

10,350 zł otrzymał dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Południe”. Natomiast dyrektor MDK „Szopienice-Giszowiec” – 9,650 zł nagrody, MDK „Koszutka” 9 tys. zł, a MDK „Bogucice-Zawodzie” 8,130 zł. Natomiast dyrektor MDK „Ligota” nieco mniej bo 4 tys. zł.

9 tys. zł otrzymała dyrektor Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, a 8,870 dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej „BWA”. 8,840 dyrektor Instytucji Upowszechniania Muzyki „Silesia”.

Tutaj warto zaznaczyć, że pojawiały się też inne uzasadnienia nagród – jak np. za Sylwestrową Moc Przebojów, czy za realizację zadań w I półroczu 2017 roku.

W sumie jak nas poinformowało miasto od stycznia do listopada nagrody dla dyrektorów miejskich jednostek kosztowały budżet miasta ponad 152 tys. zł.

Poniżej wykaz wszystkich nagród dyrektorów jednostek miejskich i ich uzasadnienie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.