Od lewej: Wiceprezydent Marzena Szuba, Bogumił Sobula, Waldemar Bojarun i Mariusz Skiba
Reklama

Jak prezydent Katowic nagradzał swoich zastępców i za co?  Od stycznia do września 2017 roku prezydent Katowic nagrodził 4 swoich zastępców kwotą w sumie 32,9 tys. zł. Sprawdziliśmy za co zostali nagrodzeni wiceprezydenci miasta i pojawiły się konkrety, ale pojawiły się też bardzo ogólne uzasadnienia o tej samej treści odnośnie działań wszystkich zastępców Marcina Krupy.

Dlaczego okres od stycznia do września? Ponieważ o niego pytaliśmy kilka miesięcy temu, następnie poprosiliśmy również o uzasadnienie. Wraz z końcem roku wysokość nagród może się zmienić, ale o tym będziemy już informować w 2018 roku.

W sprawdzanym przez nas okresie I wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula został nagrodzony kwotą 8,8 tys. zł. Został nagrodzony za „wkład pracy i wykazane zaangażowanie w  przygotowanie do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego w ramach zadania „Mieszkanie +” za „rzetelnie pełnioną służbę na rzecz społeczności lokalnej i przyczynianie się do lepszej pracy Urzędu Miasta”. Pojawiło się jeszcze jedno uzasadnienie: „za zaangażowanie przy wykonywaniu powierzonych zadań”.

Co do kolejnych trzech wiceprezydentów, to wiemy jakiej wysokości otrzymali nagrody, ale nie wiemy którzy. Nie udało nam się tego dowiedzieć w magistracie. Wiemy, że kolejno wiceprezydenci otrzymali 11 tys. zł, 7,3 tys. zł i 5,8 tys. zł.

Rzetelni i zaangażowani

Uzasadnienie nagrody dla Waldemara Bojaruna jest najdłuższe. Otrzymał ją za kilka rzeczy: za zaangażowanie i nadzór nad pracami przy organizacji tegorocznej edycji Intel Extreme Masters, za wprowadzenie w Katowicach reformy oświaty, za rzetelnie pełnioną służbę na rzecz społeczności lokalnej i przyczynianie się do lepszej pracy Urzędu Miasta, za zaangażowanie przy wykonywaniu powierzonych zadań oraz za zaangażowanie i nadzór nad pracami związanymi z przygotowaniem projektu Uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w rejonie ulicy Gospodarczej w Katowicach-cześć północnowschodnia.

Marzena Szuba otrzymała nagrodę za rzetelne pełnioną służbę na rzecz społeczności lokalnej i przyczynianie się do lepszej pracy Urzędu Miasta, za zaangażowanie przy wykonywaniu powierzonych zadań, oraz za nadzór nad prawidłową realizacją przedsięwzięć prowadzonych w Wydziale Funduszy Europejskich.

Ostatnim zastępcą na liście jest Mariusz Skiba. Ten został nagrodzony za dwie rzeczy: za zaangażowanie w przygotowanie wizyty przedstawicieli ONZ mającej na celu zaprezentowanie miasta Katowice jako potencjalnego organizatora w 2018 roku 24 sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, za rzetelnie pełnioną służbę na rzecz społeczności lokalnej i przyczynianie się do lepszej pracy Urzędu Miasta.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.