Wizualizacja Mieszkania Plus fot. 22Architekci

Rusza budowa Nowego Nikiszowca w Katowicach. Podpisano umowę z generalnym wykonawcą Mieszkania Plus w Katowicach, to oznacza, że wkrótce rusza budowa tanich mieszkań na wynajem. W sumie ma ich u nas powstać tysiąc.

Umowa z generalnym wykonawcą podpisana została w obecności premiera Mateusza Morawieckiego. Łącznie w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, będącego komercyjnym filarem programu Mieszkanie Plus, powstanie w stolicy Śląska ponad tysiąc mieszkań.

Mieszkania w Katowicach powstaną w dwóch lokalizacjach – przy ul. Górniczego Dorobku i przy ul. Korczaka.

Reklama

– Dziś pokazujemy, że dobra współpraca przynosi owoce, a obietnice zmieniają się w realne działania – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Na Nikiszowcu rusza budowa ponad 500 mieszkań. Będą to lokale atrakcyjne dla obecnych i przyszłych katowiczan, w szczególności dla młodych ludzi i rodzin. Takie działania doskonale wpisują się w naszą politykę budowania miasta przyjaznego dla mieszkańców – o wysokiej jakości życia, z dobrą ofertą mieszkaniową i konkurencyjnym rynkiem pracy – dodaje.

100 mln zł

Generalnym wykonawcą mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku jest firma IDS-BUD S.A, wybrana w otwartym postępowaniu. Mieszkania mają być gotowe w ciągu 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. Łączna wartość kontraktu przekracza 100 mln zł brutto. Inwestycję sfinansuje BGK Nieruchomości S.A. (BGKN), a za jej realizację odpowiedzialna będzie spółka celowa, utworzona przez fundusz, którego aktywami zarządza BGKN, oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

– Projekt osiedla przy ul. Górniczego Dorobku nawiązuje do oryginalnego założenia, jakim jest Osiedle Nikiszowiec – powiedział Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości. – Powstanie zabudowa o tradycyjnej formie kwartałowej z obszernymi, obsadzonymi zielenią wewnętrznymi dziedzińcami. Projekt harmonijnie wpisuje się w śląską architekturę, tworząc estetyczne, funkcjonalne i przyjazne dla rodzin miejsce. Czterokondygnacyjne budynki o ceglanym kolorze pomieszczą ponad 500 mieszkań o średniej powierzchni około 60 m kw – dodaje.

W ramach programu Mieszkania dla Rozwoju w przygotowaniu jest ponad 12 tys. mieszkań. To inwestycje o łącznej wartości powyżej 2,5 mld zł, będące impulsem prorozwojowym dla polskiej gospodarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.