Tężnia solankowa / fot. UM Katowice

Tężnia solankowa w Parku Zadole zagrożona? W Parku Zadole ma powstać tężnia solankowa. Miasto w połowie listopada chwaliło się przetargiem na wartą 2 mln złotych (netto) inwestycję. Przetarg właśnie unieważniono.

Projekt zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, uzyskując 15 tys. głosów. Mieszkańcy jednoznacznie opowiedzieli się za tym, że chcą budowy takiej inwestycji. Ta miała być gotowa w lipcu 2018 roku.

13 grudnia przetarg na tężnie unieważnił Zakład Zieleni Miejskiej.Zgłoszono jedną ofertę, która zawierała błędy formalne – usłyszeliśmy w magistracie. Kiedy będzie kolejny przetarg? Tego na razie nie wiadomo, choć na pewno będzie.

Tężnia solankowa w Katowicach docelowo ma mieć 6,9 m wysokości, 37,5 m długości i 11,5 m szerokości. Teren przy tężni ma zostać wzbogacony przez małą architekturę.

Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest m.in. w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego czy alergii.

Co ciekawe w sierpniu budowę tężni rozpoczęły sąsiadujące z Katowicami Tychy. Inwestycja w Parku Południowym została właśnie oddana do użytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.