Ulica Bocheńskiego w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Przedłużenie ulicy Bocheńskiego na południe? Od wielu lat mówi się o planach przedłużenia ul. F. Bocheńskiego w kierunku południowym, co ma odciążyć inne zakorkowane drogi, prowadzące na linii północ-południe. Urząd Miasta Katowice chce w 2018 roku wykonać analizę funkcjonalno-przestrzenną dla takiej inwestycji.

Władze Katowic od wielu lat ma w zamierzeniach budowę przedłużenia ulicy Feliksa Bocheńskiego w kierunku południowym. Planowano m.in. wytyczenie nowej drogi aż do ul. Kijowskiej. Później plany zmieniono tak, by drogę poprowadzić w kierunku Ligoty i ulic Kłodnickiej i Kolejowej. Jednak plany były bardzo mgliste, a rozważana droga mogłaby usprawnić ruch samochodowy na szlaku północ-południe.

Reklama

Mały krok do przodu

W połowie listopada wiceprezydent Marzenia Szuba poinformowała, że w 2018 roku zostanie wykonana analiza funkcjonalno-przestrzenna dla budowy przedłużenia ul. F. Bocheńskiego.

Miasto dostrzega potrzebę usprawnienia systemu komunikacyjnego w zachodniej części Katowic poprzez budowę przedłużenia ul. Bocheńskiego w kierunku południowym, szczególnie w kontekście planów inwestycyjnych związanych z budową kompleksu sportowego stadionu miejskiego w rejonie ul. Bocheńskiego. Dla określenia przebiegu omawianego przedłużenia w pierwszej kolejności przewidziane jest opracowanie analizy funkcjonalno-przestrzennej poprowadzenia drogi. Środki dla zlecenia ww. prac uwzględnione zostały w projekcie planu wydatków Wydziału Transportu tut. Urzędu Miasta Katowice na rok 2018.  – zaznaczyła w swoim piśmie wiceprezydent Szuba.

Jak zaznaczył wiceprezydent Katowic, zabezpieczenie finansowania dla dalszych działań, w tym opracowania dokumentacji projektowej omawianego układu drogowego rozpatrywane będzie na etapie prac nad budżetem Katowic na 2019 rok.

Reklama

1 Komentarz

  1. Bardzo, ale to bardzo by się przydało przedłużenie ul. Dudy-Gracza (czy jak kto woli – Dobrowolskiego) w kierunku północnym! Skrzyżowanie z Góreckiego i Nadgórników jest od dawna gotowe, światła kierują nawet w ulicę kończącą się kupami ziemi. Choćby krótki odcinek do ul. Katowickiej znacznie ułatwiłby ludziom życie w tym rejonie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.