fot. InfoKatowice.pl

Katowicka policja wspólnie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymała oszusta podającego się za policjanta. Chciał wyłudzić od 83-letniego mieszkańca Katowic 30 tys. zł. Miał pecha, bo pracownicy banku zareagowali w porę i zawiadomili policję. Oszust trafił za kratki.

Zatrzymanie fałszywego policjanta na gorącym uczynku miało miejsce 30 listopada.

Reklama

– Po godz. 11.00 do starszego mieszkańca Katowic zadzwonił nieznany mu mężczyzna, który przedstawił się jako rzekomy funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego w Katowicach. Zaczął wypytywać seniora czy ma pieniądze na rachunku bankowym i lokatach. Powiedział seniorowi, że jego pieniądze są w banku zagrożone i ma wypłacić 30 tys. złotych, a następnie przekazać je policjantowi, który po nie przyjdzie do jego miejsca zamieszkania. 83-latek pojechał do banku wykonać polecenie osoby, z którą rozmawiał przez telefon – informuje Aneta Orman z katowickiej policji. -Zachowanie starszego mieszkańca wzbudziło jednak podejrzenia u pracowników banku i  powiadomili oni o wszystkim stróżów prawa – dodaje.

Mundurowi wkroczyli do akcji, w pobliżu miejsca zamieszkania starszego mieszkańca Katowic zauważyli podejrzanego mężczyznę. Ten zaczął uciekać, gdy policjanci chcieli go wylegitymować, ale daleko nie uciekł. Jak się okazało, to właśnie 23-latek przyszedł odebrać od seniora pieniądze.

Fałszywy policjant usłyszał zarzut oszustwa i trafił do tymczasowego aresztu, na okres 2 miesięcy. Grozi mu 8 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.