Katowicka policja zlikwidowała plantację konopi. To kolejna udana akcja antynarkotykowa katowickich policjantów. Przejęli całą plantację marihuany oraz gotowy do sprzedaży susz. Wszystko dzięki wiedzy operacyjnej uzyskanej przez śledczych, których ponownie ślad za narkotykami zaprowadził poza rejon Katowic. Dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Antynarkotykowi z Katowic ustalili, że do handlu narkotykami może dochodzić w Żorach. – Kilka dni temu wspólnie z katowickimi wywiadowcami, wkroczyli do akcji. Podczas przeszukania mieszkania 33-latka z Żor,  funkcjonariusze znaleźli  ponad  700 gramów suszu. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana – mówi Aneta Orman z katowickiej policji.

Reklama

To jednak nie wszystko, ponieważ policja weszła również do pomieszczenia gospodarczego, którego właścicielem był 49-latek. Tam odkryto plantację konopi indyjskich.

– Zabezpieczono  43 krzewy w różnych fazach wzrostu oraz ponad kilogram gotowego suszu, a także sprzęt służący do uprawy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, natomiast starszy posiadania znacznych ilości i uprawy narkotyków – wyjaśnia rzecznik katowickiej policji.

Wobec mężczyzn zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny. Grozi im do 10 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.