Na co dzień bezinteresownie pomagają. Dzisiaj w Muzeum Śląskim wyjątkowa gala, na której wybrany zostanie wyjątkowy człowiek. Z pośród ludzi, którzy na co dzień niosą bezinteresowną pomoc i angażują się w sprawy, które nie przynoszą im bezpośredniego finansowego zysku, wybrany zostanie wolontariusz roku. Wydarzeniu patronuje InfoKatowice.pl. 

Gala Wolontariatu startuje dzisiaj o godzinie 17.00 w Muzeum Śląskim. Głównym punktem Gali będzie – jak co roku – rozstrzygnięcie konkursu „Barwy Wolontariatu” na Wolontariusza Roku 2017 w województwie śląskim. Dodatkowymi atrakcjami będzie wystawa rysunków „Historie z wolontariatu” oraz występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Reklama

W tym roku po raz pierwszy w dniu Gali (od godz. 14:30) odbędzie się także Forum Wolontariatu, czyli cykl warsztatów i prelekcji dla wolontariuszy oraz koordynatorów wolontariatu. Wśród tematów m.in. wolontariat zagraniczny, pracowniczy czy wolontariat w CV.

Wstęp na Galę i Forum jest bezpłatny, jednak należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.slaskie-wolontariat.org.pl.

Doborowe towarzystwo

Kim byli nagrodzeni i wyróżnieni w poprzednich latach? Za tytułem Wolontariusza Roku idą naprawdę wyjątkowe historie i bardzo potrzebna drugiemu człowiekowi pomoc.

– Tadeusz Zarębski przygotowywał Adriana – dwudziestoletniego chłopaka z autyzmem – do udziału w imprezach biegowych. Razem pobiegli m.in. w Półmaratonie Warszawskim – informuje Dariusz Stawik z Regionalnego Centrum Wolontariatu. – Mateusz Przybyła w Stowarzyszeniu Aktywne Życie wspiera drużynę rugbystów na wózkach. Wolontariuszki seniorki z Biblioteki Śląskiej skanują książki tak, by były dostępne dla wszystkich zainteresowanych przez internet – dodaje.

Gala jest organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach, współfinansowana z funduszy Samorządu Województwa Śląskiego oraz Miasta Katowice.

Natomiast dzień po Gali – 5 grudnia – przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.