Budynek przy ulicy Obrońców Westerplatte / fot. UM Katowice
Reklama

Powstały trzy nowe bloki w Katowicach. Miasto Katowice wzbogaciło się o 45 nowych lokali komunalnych. W Szopienicach przy ulicy Obrońców Westerplatte zakończyła się budowa trzech wielorodzinnych domów, to właśnie tam zamieszkają osoby starające się o mieszkanie komunalne.

Budowa obiektów rozpoczęła się w lutym 2016 roku i kosztowała 8,8 mln zł. W listopadzie sfinalizowano prace wykończeniowe oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu, czyli wykonaniem podbudów, chodników, nawierzchni i odwodnienia dróg, a także z instalacją oświetlenia.

Reklama

– Pierwsi zainteresowani już oglądali mieszkania – poinformował katowicki magistrat. Powstały mieszkania zarówno dla rodzin, osób zamożniejszych oraz tych na dorobku.

– Stawiamy na tworzenie zdywersyfikowanej oferty mieszkaniowej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Z jednej strony aktywnie działają deweloperzy, którzy sprzedają mieszkania. Z drugiej strony podejmujemy wiele działań jako miasto. Budujemy mieszkania komunalne – przykładowo w tym roku powstało 45 lokali przy ul. Obrońców Westerplatte oraz 22 lokale przy ul. Kordeckiego – dodaje.

Bloki w Szopienicach mają 4 kondygnacje, w sumie z pośród 45 lokali – 18 to są mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 60 mkw. Kolejne 18 to lokale dwupokojowe (48 mkw.) oraz 9 to mieszkania jednopokojowe o powierzchni użytkowej około 40 mkw.

Każdy z trzech bloków jest wyposażony w garaże na parterach, po 13 stanowisk. Mieszkania są gotowe do przyjęcia lokatorów, informacje o możliwości najmu dostępne są w Urzędzie Miasta Katowice – Wydział Budynków i Dróg, ul. Rynek 1.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. I to jest najbardziej absurdalny sposób na tworzenie gett dla ubogich. Mieszkania komunalne samorządy powinny wykupywać jako pojedyncze mieszkania w blokach na rynku wtórnym aby zintegrować biednych z przeciętnością. W takich sytuacjach zawsze dzieciaki się zintegrują, razem pobawią, czasem ubogie dziecko wypije oranżadę razem z kolegami, a może i zje obiad u sąsiadów i zawsze coś z niego wyrośnie. Stworzenie getta dla 45 ubogich rodzin skazuje na degradację kolejne pokolenie. Myśleć, urzędasy, myśleć!!! Po co konzentrazionlager? Raczej wymieszać tych ludzi z pracującym ludem miast i wsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.