Radni zgodzili się dać 3 mln zł na GKS Katowice. To było bardzo szybkie głosowanie, trwało niespełna minutę. Na sesji Rady Miasta Katowice rajcy przyjęli zmiany w budżecie miasta na 2017 rok. Wśród nich są 3 mln złotych, które jeszcze w tym roku trafią do GKS-u Katowice.

Debaty nie było, nikt nie zadawał pytań, po prostu szybko zagłosowali. Spółka dostała 3 mln zł na „podwyższenie kapitału zakładowego GKS GieKSa Katowice Spółka Akcyjna celem kontynuacji procesu budowy struktur klubu wielosekcyjnego”. W sumie 23 radnych było za, 2 przeciw i jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Reklama

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zostało głównym sponsorem GKS-u Katowice. To spółka, która należy do miasta Katowice, zajmuje się odbiorem śmieci oraz letnim i zimowym utrzymaniem dróg. Co ciekawe zapisy umowy podpisanej między dwiema spółkami należącymi do gminy Katowice zostały utajnione. Ujawnienia umowy będziemy domagać się sądownie.

W 2016 roku w formie dotacji GKS GeKSa Katowice otrzymała od miasta ponad 2,5 mln zł, oraz 4 mln w ramach podniesienia kapitału zakładowego spółki. Do momentu ostatniego głosowania, w 2017 roku spółka otrzymała od miasta ponad 6 mln zł. Teraz dochodzą kolejne 3 mln.

Reklama

1 Komentarz

  1. PO CO NAM TA GIEKSA ? zarabiają i kosztują dużo, te rozróby itp…. a może tak bardziej amatorsko i dla zdrowia i przyjemności by się pobawili ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.