GKS przez prawie całe spotkanie przegrywał z Polonią Bytom. Ostatecznie katowiczanie doprowadzili do wyrównania, a w rzutach karnych okazali się lepsi od swoich przeciwników. Dzięki temu zwycięstwu Trójkolorowi wyprzedzili w tabeli GKS Jastrzębie i awansowali na trzecią pozycję.

Po ostatnich świetnych występach z Cracovią i Tychami, zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania byli katowiczanie. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie na wyjeździe GieKSa wygrała aż 8:3, a po nieobecności związanej z kontuzją do gry wrócił kapitan drużyny Tomasz Malasiński.

W pierwszej tercji licznie zgromadzona w Satelicie Spodka publiczność przecierała jednak oczy ze zdumienia. Co prawda od początku spotkania przewaga należała do gospodarzy, ale po katastrofalnych błędach w obronie i bramkach Działy i Salamona to goście prowadzili 2:0.

W drugiej części gry było niewiele lepiej. W 29. bytomianie po golu Kozłowskiego powiększyli swoje prowadzenie. Utrata trzeciej bramki w końcu zmobilizowała podopiecznych trenera Toma Coolena, którzy odpowiedzieli trafieniami Malasińskiego i Łopuskiego. Niestety tuż przed przerwą Kosowskiego zaskoczył Danieluk i po czterdziestu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:4.

Trzecia tercja to zaciekłe ataki GKS-u, który pomimo wielu sytuacji długo nie był jednak w stanie zaskoczyć Zdanowicza. Naszej drużynie nie pomagali także sędziowie, którzy podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji, wysyłając hokeistów GieKSy na ławkę kar. W końcówce spotkania determinacja katowiczan przyniosła jednak efekty i krążek w siatce umieścili najpierw Strzyżowski, a potem będący ostatnio w dobrej formie strzeleckiej Fraszko.

Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o losach pojedynku zadecydowały karne, w których gospodarze wygrali 3:2. Dzięki temu wymęczonemu zwycięstwo, a także porażce GKS-u Jastrzębie u siebie z Orlikiem Opole, Trójkolorowi awansowali na trzecią pozycję w tabeli.

Tauron KH GKS Katowice – TMH Polonia Bytom 5:4 (0:2, 2:2, 2:0, d.0:0)

Bramki: Malasiński, Łopuski, Strzyżowski, Fraszko – Działo, Salamon, Kozłowski, Danieluk

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Cakajik, Wanacki, Łopuski, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Fraszko, Sawicki, Malasiński – Rąpała, Grof, Dalidowicz, Nahunko, Strzyżowski – Krawczyk, Nowak, Majoch, Dalidowicz

TMH Polonia Bytom: Zdanowicz (Landsman) – Turon, Owczarek, Stoklasa, Krzemień, Kozłowski – Działo, Cunik, Danieluk, Jaworski, Salamon – Falkenhagen, Pastryk, Kłaczyński, Frączek, Kalinowski – Bajon, Stępień, Uryga.