W wypełnionej niemal po same brzegi Satelicie Spodka GieKSa po bramkach Strzyżowskiego, Grofa i Sawickiego pokonała Cracovię Kraków aż 3:0.

W meczu z mistrzami Polski w składzie GKS-u zabrakło kontuzjowanego Tomasza Malasińskiego. Na lodowisku zobaczyliśmy za to debiutującego w drużynie, pozyskanego przed kilkoma dniami 37-letniego słowackiego obrońcę Dusana Devecka.

Od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejęli katowiczanie, którzy stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji, długo jednak nie potrafili żadnej z nich zamienić na bramkę. Sztuka ta w końcu udała się w 18 min. Markowi Strzyżowskiemu i na pierwszą przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową przewagą.

Druga tercja to w dalszym ciągu ataki Trójkolorowych, którzy uparcie dążyli do podwyższenia prowadzenia. Na drodze stawał jednak dobrze dzisiaj dysponowany Radziszewski. W 31. min. po strzale z dystansu Jakuba Grofa bramkarz Cracovii w końcu jednak skapitulował i GieKSa objęła prowadzenie 2:0. Ostatnie kilka minut tercji goście niemal cały czas grali w przewadze 5:4 lub nawet 5:3. Ambitnie grający katowiczanie wyszli jednak cało z tych opresji i do ostatniej syreny utrzymali dwubramkowe prowadzenie.

Trzecia tercja zaczęła się od ataków krakowian. Później do głosu znowu doszli gospodarze, którzy w 48. min. po raz trzeci cieszyli się ze zdobycia gola. Jego strzelcem został Radosław Sawicki, który wykorzystał świetne podanie od Dominika Nahunko.

GKS rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie i ostatecznie zasłużenie pokonał mistrza Polski aż 3:0.

Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia Kraków 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Bramki: Strzyżowski, Grof, Sawicki

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Themar, Rohtla, Łopuski – Devecka, Martinka, Fraszko, Wronka, Strzyżowski – Rąpała, Grof, Majoch, Sawicki, Nahunko oraz Zieliński, Nowak, Krawczyk

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costra, Kalus – Dąbkowski, Szurowski, Urbanowicz, Słaboń, Drzewiecki – Rompkowski, Wajda, Sinagl, Zygmunt, Domogała oraz Noworyta, Dutka, Sztwiertnia, Paczkowski