Miasto znowu ratuje GKS Katowice. Na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice, wprowadzone zostaną zmiany do budżetu miasta na 2017 rok, a to oznacza kolejne miliony złotych, które trafią do GKS-u Katowice.

Tym razem miasto przekaże spółce 3 mln zł, po przez podniesienie kapitału zakładowego. To kolejne pieniądze, które trafiają do spółki.

W 2016 roku w formie dotacji GKS GeKSa Katowice otrzymała od miasta ponad 2,5 mln zł, oraz 4 mln w ramach podniesienia kapitału zakładowego spółki. W 2017 roku spółka otrzymała od miasta ponad 6 mln zł w formie dotacji. Po głosowaniu radnych dojdą do tego kolejne 3 mln zł, które podniosą kapitał zakładowy.

Reklama

To jednak nie wszystko. Sponsorem głównym GKS-u Katowice jest spółka należąca do miasta Katowice. Nie wiemy jaką kwotą Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wspiera GeKSę. Umowa została utajniona, a obie spółki należą do katowickiego samorządu.

MPGK zajmuje się głównie odbiorem śmieci oraz letnim i zimowym utrzymaniem dróg. O wydanie umowy staramy się sądownie.

Co ciekawe w czwartek wpis na temat finansowania GieKSy zamieścił katowicki radny Krzysztof Pieczyński, który cieszy się z rosnącej liczby sponsorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.