Tężnia solankowa / fot. UM Katowice

Jest przetarg na budowę wartej ponad 2 mln zł tężni solankowej. Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach ogłosił przetarg na budowę tężni solankowej, która powstanie w parku Zadole w Ligocie. Projekt zwyciężył w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, uzyskując 15 tys. głosów.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 12 grudnia. W opinii specjalistów przebywanie w tężni jest pomocne w czasie leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych czy nadciśnienia tętniczego. Wszystko to za sprawą powietrza, które jest nasycona solankowym aerozolem.

Reklama

– Tężnia solankowa w Katowicach będzie miała 6,9 m wysokości, 37,5 m długości i 11,5 m szerokości – tym samym będzie jednym z największych tego typu obiektów w regionie. Tereny przy tężni zostaną wzbogacone o zieleń, a także małą architekturę, która będzie dostosowana także do osób starszych i niepełnosprawnych. Cieszę się, że w ramach budżetu obywatelskiego powstają projekty, które są dedykowane dużej grupie mieszkańców, bez barier oraz mają realny wpływ np. na nasze zdrowie – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Tężnia solankowa / fot. UM Katowice

Koszt budowy tężni szacowany jest na około 2 miliony złotych netto. Prace zakończą się maksymalnie 50 tygodni od podpisania umowy. Zależne jest to od ofert złożonych w przetargu.

Kryteria, według których będą one oceniane to: cena 60%, gwarancja 15%, terminy wykonania 25%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.