foto: materiały pprasowe

Chór dziecięcy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci “GIOIA” i zespół wokalny Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej z Dąbrowy Górniczej pokażą się w nowej rockowej odsłonie.

To będzie prawdziwe muzyczne święto dla fanów muzyki Pink Floyd. Koncert „Pink Floyd w blasku księżyca” to nie tylko występ zespołu Spare Bricks, ale też pokazy multimedialne oraz laserowe efekty specjalne. Na scenie wystąpi także odnoszący wiele sukcesów Dziecięcy Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci “GIOIA” pod dyrekcją Agnieszki Zawieruchy i zespół wokalny Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej z Dąbrowy Górniczej, który prowadzi Dariusz Szweda. Młodzi artyści intensywnie przygotowują się do koncertu, na którym zaśpiewają klasyk Pink Floydów z zespołem Spare Bricks. Choć chór ma za sobą wiele występów, będzie to debiut w takim stylu.

– Pierwszy raz wykonujemy taką muzykę. Jest to dla nas wyróżnienie i wielkie wyzwanie – mówią Agnieszka Zawierucha i Dariusz Szweda – Bardzo się cieszymy i trzeba dodać, że dzieci pozytywnie zareagowały na ten utwór. Mimo że w chórze śpiewa młode pokolenie i mogłoby się wydawać, że może nie znać muzyki Pink Floyd, to gdy tylko włączyłem piosenkę, dzieci od razu zaczęły śpiewać.

Reklama

Podczas koncertu, w wykonaniach Spare Bricks usłyszymy takie znane utwory, jak „Wish You Were Here” czy „Shine on You Crazy Diamond”, a młodzi artyści z chóru Uniwersytetu Śląskiego Dzieci “GIOIA” i zespół wokalny Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej z Dąbrowy Górniczej wesprą artystów podczas charyzmatycznego utworu „Another Brick in the Wall part II’.

Koncert odbędzie się już w piątek 25 listopada w Sali Koncertowej katowickiego Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek, plac Sejmu Śląskiego 2. Początek koncertu o godz. 19:00.
Bilety do nabycia na stronie kupbilecik.pl.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.