Chodnik w Piotrowicach / fot. UM Katowice

W końcu powstanie ważny chodnik w Piotrowicach. Od wielu lat mieszkańcy Piotrowic prosili o budowę ciągu pieszego, który połączyłby ul. ks. S. Wilczewskiego i ul. Armii Krajowej. Chodzi o przejście, prowadzące po południowej stronie cmentarza parafialnego w Piotrowicach. Miasto obiecuje, że ciąg pieszy powstanie do końca 2018 roku.

Wydział Rozwoju Miasta katowickiego magistratu właśnie przedstawił założenia dotyczące planów budowy ciągu pieszego, łączącego ul. ks. S. Wilczewskiego z ul. Armii Krajowej. Na lata 2017–2018 przewidziano opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja zadania.

Reklama

 […] Miasto sukcesywnie prowadzi działania inwestycyjne zmierzające do usprawnienia powiązań komunikacyjnych w Katowicach. Budowa połączenia pieszego ma na celu poprawę skomunikowania i umożliwienie swobodnej komunikacji pieszej na odcinku od ul. Wilczewskiego do istniejącej infrastruktury w rejonie ul. Armii Krajowej – uzasadnia inwestycję miasto Katowice.

Planowany chodnik będzie miał 3,5 metra szerokości. Powstanie także kładka z barierką ochronną nad Rowem Piotrowickim, oświetlenie chodnika i odwodnienie terenu.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi co do tej inwestycji do 27 listopada br. na platformie konsultacji społecznych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.