Reklama

Kilka dni temu pisaliśmy o interpelacji katowickiego radnego Józefa Zawadzkiego, który wystąpił do prezydenta miasta odnośnie projektu, który wygrał w Budżecie Obywatelskim. Radny chciał żeby zamiast organizować kino pod chmurką, kupić dzieciom bilety do normalnego kina. – Nie ma możliwości modyfikacji zadania po wybraniu go do realizacji – odpowiedział radnemu wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

#LOOK Letni Osiedlowy Ośrodek Kultury, tak nazywa się projekt zgłoszony do realizacji przez mieszkańca osiedla Witosa i jednocześnie dzielnicowego radnego Krzysztofa Krausa. Właśnie jego częścią jest kino w pod chmurką.

Reklama

#LOOK to cykl 18 kulturalnych plenerowych imprez na osiedlu Witosa. Mają się odbyć koncerty, festyn rodzinny i pokazy teatralne. Cykl imprez od czerwca do września ma kosztować w sumie ponad 354 tys. zł.

Wydatki za duże

Radny Józef Zawadzki z Forum Samorządowego przeanalizował wydatki i zwrócił się do prezydenta Katowic z propozycją, żeby zamiast kina w plenerze kupić dzieciom bilety do normalnego kina. Zdaniem radnego, byłaby to tańsza opcja.

– Z przedstawionych szacunkowych kosztów realizacji zadania wynika, że organizacja pokazów kinowych – nagłośnienie, projektor, ekran, siedziska, dodatkowe wyposażenie na 10 dni pokazów to koszt 28 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty zakupu licencji filmowych na potrzeby pokazów kinowych za 10 tys. zł oraz szereg kosztów pobocznych jak korzystanie z prądu, sprzątanie terenu – stwierdził radny Józef Zawadzki, który zwrócił uwagę również na warunki atmosferyczne, te mogą mieć wpływ na frekwencję w trakcie kina plenerowego.

Mieszkańcy zdecydowali 

Jednak wiceprezydent Bogumił Sobula nie podzielił obaw radnego. Stwierdził, że procedura Budżetu Obywatelskiego jest jasna.

– W odpowiedzi na Pana interpelację informuję, że ze względu na wyrażenie woli mieszkańców w sposób bezpośredni za pomocą głosowania, by zadanie zostało zrealizowane w określonym kształcie, nie ma możliwości modyfikacji zadania po wybraniu go do realizacji. Wyjątek od tej zasady może stanowić jedynie wystąpienie obiektywnych przyczyn uniemożliwiających jego realizację w sposób określony po weryfikacji zadania – stwierdził Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.