Reklama

Widać nie uczą się na własnych błędach. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy Mayday w katowickim Spodku, byli skrupulatnie sprawdzani przez kilkudziesięciu katowickich policjantów i celników. Towarzyszyły im specjalne wyszkolone psy, które szukały narkotyków. Zatrzymano 31 osób.

– Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie tabletki MDMA, marihuanę oraz amfetaminę. Kontrole były bardzo dokładne. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które, co prawda, tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań – wyjaśnia Aneta Orman z katowickiej policji.

Reklama

W sumie skontrolowano kilkaset osób. Zatrzymano łącznie 31 uczestników, którzy posiadali przy sobie 98,5 tabletek MDMA, 39 gram marihuany oraz 17,79 grama amfetaminy.

Jeden z zatrzymanych w trakcie Maydaty / fot. Policja

– Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd – podkreśla Aneta Orman.

Co roku policja zatrzymuje uczestników tej imprezy, którzy chyba ciągle łudzą się, że psi nos nie jest aż tak dobry. Okazuje się, że jest. Jak podkreślają mundurowi, akcja jest stałym elementem walki z narkobiznesem w regionie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.