Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Przy powstającej galerii Libero kolejne utrudnienia. Trwają prace nad przebudową układu drogowego przy Galerii Libero, wkrótce wchodzą w kolejny etap. To oznacza zmiany w organizacji ruchu.

W rejonie ulic Kościuszki, Kolejowa i Gen. Jankego wykonawca zamierza rozszerzyć zakres realizowanych robót i wprowadzić kolejny etap, obejmujący zamknięcie dla ruchu kołowego północnego odcinka ulicy Gen. Jankego od skrzyżowania z ulicą Kolejową do wyjazdu z LIDLa.

Reklama

Prace nad kolejnym etapem mają ruszyć 16.11.2017 r. i potrwać do końca stycznia 2018 roku. Pomimo zmian w organizacji ruchu wykonawca zapewnia pieszym dojście do placówek handlowo-usługowych położonych wzdłuż ulicy Jankego.

Nowy układ drogowy 

W ramach prac, które rozpoczną przy nowej galerii handlowej pojawią się dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i bezkolizyjny przejazd pod ulicą Kościuszki, dla samochodów dojeżdżających do centrum.

– Przebudowa układu drogowego przy Libero to przede wszystkim większy komfort poruszania się po skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej, gdzie w godzinach szczytu przejeżdża ponad 15 tys. pojazdów na godzinę. Nowy układ drogowy oznacza korzyści nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych i rowerzystów – tłumaczył Mariusz Szatański, project manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Galeria Libero ma być gotowa wiosną 2018 roku, będzie składał się z ponad 150 sklepów, do tego liczne restauracje, kawiarnie, kino i klub fitness. Powstanie przy centrum handlowym również plac z fontannami, amfiteatrem, skate parkiem, lodowiskiem, miejscami do wypoczynku, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.