Rozbity i spalony Ford Mustang / fot. Policja

Z Mustanga został jedynie wrak. W środę doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia na Drogowej Trasie Średnicowej. Ford Mustang z dużą prędkością uderzył w wiadukt, samochód stanął w płomieniach – zginął kierowca.

Wypadek miał miejsce w rejonie Stadionu Ruchu Chorzów. Jego finał był tragiczny.

– Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 15.00, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierujący samochodem osobowym marki Ford Mustang, jadąc Drogową Trasą Średnicową w kierunku Katowic zjechał z drogi uderzył w filar wiaduktu a następnie zapalił się – informuje Sebiastian Imiołczyk z chorzowskiej policji. – Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe. Po ugaszeniu pożaru we wnętrzu pojazdu ujawnione zostały zwłoki jednej osoby. Trasa w kierunku na Katowice była zablokowana przez kilka godzin – dodaje.

W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia. – Brak słów na znieczulicę ludzką….po coś jest ta gaśnica w aucie…widocznie lepiej jest filmować..prościej….po co kogoś ratować??? – napisała jedna z naszych użytkowniczek.

Na filmie zamieszczonym w serwisie YouTube widać cały pożar, biegnących obok samochodu policjantów, a także między 11-12 sekundą nagrania można dostrzec wybuch. W sieci pojawiły się również relacje świadków, którzy chcieli pomóc, ale nie byli w stanie, ponieważ słup ognia był zbyt duży. Co zresztą widać na filmie. Zwykła gaśnica nie byłaby w stanie ugasić tak silnego pożaru.

Policjanci w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren, aby nikt nie odniósł dodatkowych obrażeń. Próba gaszenia mogła się skończyć tragicznie, co zresztą widać na filmie w momencie eksplozji.

Szczegóły zdarzenia wyjaśnia teraz policja pod nadzorem prokuratury. Ford Mustang miał zagraniczne tablice rejestracyjne.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Zróbcie tam w koncu barierki pod tymi mostami zeby auta sie nie owijały o slupy betonowe i o słupy ze znakow cz k….wa tak trudno to pojąć.To pisalem ja Humanista a nie mgr ing etc.Ring w Niemczech Tor ludzie tam piora po bandach dachują ale nie giną bo co ?bo sa tam kuwa zwykle bariery nawet Lauda nie zginał choc troche go spiekło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.